NEMA BOLJEG OD BUGARINA: Dimitrov "preslišao" Runea za titulu u Brizbejnu (VIDEO)

07.01.2024. 10:54
Grigor Dimitrov
Grigor Dimitrov / Izvor: Profimedia

Uvertira za Australijan open.

Bugarski teniser Grigor Dimitrov pobedom nad Holgerom Runeom 7:6 (5), 6:4 osvojio je titulu na turniru u Brizbejnu.

Rafael Nadal ne igra na Australijan openuRafael Nadal

Rafael Nadal ne igra na Australijan openu

NOLE NAPADA 11. AUSTRALIJAN OPEN: Evo kada je žreb za prvi gren slem u sezoni Novak Đoković

NOLE NAPADA 11. AUSTRALIJAN OPEN: Evo kada je žreb za prvi gren slem u sezoni

"NADAL SAMO TO GLEDA" Legendarni Amerikanac zna šta je cilj RafeRafael Nadal

"NADAL SAMO TO GLEDA" Legendarni Amerikanac zna šta je cilj Rafe

Duel je trajao dva časa i 19 minuta, a ovo je Grigorov drugi trofej u Brizbejnu.

Bugarin se na startu meča suočavao sa dve brejk lopte... izvukao se Dimitrov, da bi dva igrača nove prilike imala sredinom prvog seta, ali nije bilo brejkova pa smo gledali 13. gem seta.

Dimitrov je poveo 3.0, Rune se vratio, ali nakratko. Bugarin je iskoristio treću set loptu i došao do prednosti.

U drugom setu je Grigoru bio dovoljan jedan brejk i to u sedmom gemu, pa je tako na sjajan način krunisao nedelju.