26°C
19.05.2024.
117.105
107.8514

HEROJSTVO: Desetkovana Srbija vodi sa 1:0 protiv Francuske u polufinalu Dejvis kupa! (FOTO)

15.09.2017. 16:16
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Profimedia

Bravo!

Senzacija u prvom meču polufinala Dejvis kupa u Lilu! Dušan Lajović savladao je Francuza Lukaša Puja sa 3:1, po setovima 6:1, 3:6, 7:6 (9:7), 7:6 (7:5) i Srbija je povela sa 1:0 na gostujućem terenu. U drugom meču današnjeg programa sastaju se Žo-Vilfred Conga i Laslo Đere.

SLOVENCI U ČUDU: Dragić razvalio Španiju, a onda uradio nešto što je ZAPALILO sve Srbe (VIDEO)

OSVOJIO ČAK I HRVATE: Srbin pobrao simpatije svih na Evrobasketu, a evo o kome je reč (FOTO)

Lajović je bio ubedljiv u prvom setu i dozvolio je 22. teniseru sveta da osvoji samo jedan gem. Mali pad koncentracije u drugom setu uslovio je da Puj izjednači na 1:1.

Usledila je rovovska borba u trećem setu koji je 80. igrač sa ATP liste herojski rešio u svoju korist sa7:6, u taj-brejku 9:7. Taj deo igre je trajao sat i osam minuta! Lajović je vodio sa 3:1 i 5:2, pa i sa 6:5 na svoj servis, ali je poveo sa 2:1 tek posle "doigravanja" u kojem je spasao set loptu, a iskoristio svoju drugu šansu.

Lajović je u četvrtom setu vodio sa 5:3 i imao servis za meč, ali su nervi opet popustili. Puj je uspeo da izjednači na 5:5, a usledila je nova drama. Srbin je na 6:5 imao tri vezane brejk i meč lopte koje nije iskoristio, pa je ponovo odlučivao taj-brejk. I u taj brejku je, kao i tokom celog četvrtog seta viđena velika borba, ali je Lajović zadržao hladnu glavu i doneo Srbiji važan trijumf.

Srbija je apsolutni autsajder na gostovanju u Francuskoj, jer igra bez Novaka Đokovića, Viktora Troickog i Janka Tipsarevića koji su povređeni.