NOVI ŠOK U MELBURNU: Eliminisana i PRVA TENISERKA sveta!

20.01.2024. 13:36
Iga Švjontek
Iga Švjontek / Izvor: Profimedia

Veliko iznenađenje...

Prva teniserka sveta Iga Švjontek šokantno je ispala sa Australijan Opena, pošto je u trećem kolu pretrpela poraz od Čehinje Linde Noskove u tri seta 3:6, 6:3, 6:4.

KECMANOVIĆ BEZ BELE ZASTAVE NA ALKARAZA: "Spreman sam, hoću da napravim iskorak"Miomir Kecmanović

"NISAM NI BLIZU KAO ON" Kirjos pričao o Đokoviću, pa izneo Novakov ciljNovak Đoković, Nik Kirjos

"NISAM NI BLIZU KAO ON" Kirjos pričao o Đokoviću, pa izneo Novakov cilj

TERMIN KOJI SE NEĆE DOPASTI SRPSKIM NAVIJAČIMA: Evo kada Đoković igra protiv ManarinaNikola Jokić

Poslednji put Poljakinja je ispala pre četvrtog kola gren slem turnira pre 2022. na Vimbldonu. Definitivno joj Melburn ne prija u poslednje vreme, pošto je i prošle godine ispala već u osmini finala.

Neverovatan je i tok meča. Prvi set glavna favoritkinja turnira dobila je uz jedan brejk. Dobro je Čehinja 50. na ATP listi servirala, ali u prvih set i po imala je samo jednu brejk loptu.

Činilo se da Švjontek ide ka brzoj pobedi, posebno što je u drugom setu imala prva brejk lopte. Međutim, njih nije iskoristila, a Noskova jeste jednu u osmom gemu i napravila brejk kojim je trasirala put ka izjednačenju.

U trećem setu videlo se da je Poljakinja uzdrmana, pa je Noskova prva došla do brejka u trećem gemu i povela 2:1. Ipak, Švjontek se odmah vratila i izjednačila na 2:2. Već u narednom gemu spasavala je brejk loptu. Tada je uspela, ali nije u sedmom gemu i Noskova je stekla odlučujuću prednost koju je, na iznenađenje svih, sačuvala do samog kraja.

Naredna rivalka Čehinji biće pobednica meča Svitolina – Golubić.