BEZ IKAKVIH PROBLEMA: Iga Švjontek stigla do trofeja u Indijan Velsu

17.03.2024. 20:56
Iga Švjontek
Iga Švjontek / Izvor: Reuters

Lagan put do titule.

Iga Švjontek je ekspresno pobedila Grkinju Mariju Sakari i u svoje vlasništvo vratila trofej na mastersu u Indijan Velsu. Duel u kalifornijskoj pustinji trajao je svega 69 minuta, a Švjontek je do pobede došla rezultatom 6:4, 6:0.

ČEKA NAS REPRIZA PROŠLOGODIŠNJEG FINALA: Medvedev iskoristio povredu Amerikanca i okrenuo rezultat Danil Medvedev

SINER DOŽIVEO PRVI PORAZ U 2024: Italijan "mleo" Karlosa, ali onda se probudio Alkaraz i izborio finaleKarlos Alkaraz, Janik Siner

ZA KURIJERA NEMA DILEME: Đoković je NJABOLJI teniser svih vremenaNovak Đoković

ZA KURIJERA NEMA DILEME: Đoković je NJABOLJI teniser svih vremena

Bilo je ovo 23. finale u karijeri i čak 19. titula za Poljakinju.

Sakari je uspela da pruži solidan otpor u prvom setu, a u petom gemu uspela je da vrati brejk koji je pretrpela u svom prvom servis-gemu. Međutim, u desetom gemu Švjonek joj ponovo "slama" servis za 6:4 i vođstvo 1-0 u setovima.

Drugi set praktično je bio formalnost –-Švjontek je u njemu izgubila ukupno pet poena.