INDIJAN VELS: Ispao PRVI nosilac i sledi repriza iz Melburna

Srbija Danas/Tanjug
Švjontek - Ribakina
Švjontek - Ribakina / Izvor: Profimedia
Nije bilo uzbuđenja.

Trijuf desete na svetu protiv prve možda nije prevelika senzacija, ali jeste način na koji se to desilo. Kazahstanska teniserka Jelena Ribakina pobedila je Poljakinju Igu Švjontek sa 2:0 (6:2, 6:2) u setovima i plasirala se u finale Mastersa u Indijan Velsu. Meč je trajao 77. minuta.

ZVANIČNO: Novak propušta turnir iz serije 1000

JOŠ MALO DO TOP 200: Međedović u polufinalu turnira

ALKARAZ SVE BLIŽI ĐOKOVIĆU: Španac nezaustavljiv! Novaku UGROŽEN tron

Prvi set je Ribakina bolje otvorila i mnogo agresivnije igrala sa osnovne linije. U drugom i osmom gemu je uspela da brejkne protivnicu i tako dođe do rezultata 6:2. U drugom setu je kazahstanska teniserka nastavila u istom ritmu i posle dva brejka vodila je 5:0. Pri rezultati 5:2 je servirala za meč ali je Švjontek vratila brejk.

Već u narednom gemu Poljakinja je opet izgubila svoj servis gem i time je meč okončan.

U prvom polufinalnom meču Beloruskinja Arina Sabalenka je bila bolja od grčke teniserke Marije Sakari i pobedu je upisala za svega sat i 25 minuta u dva seta (6:2, 6:3). U finalu, Sabalenka će igrati za titulu broj 13 u karijeri, a Ribakina će pokušati da podigne četvrti pehar.

Inače njih dve su igrale i u finalu Australijan opena, kada je slavila Beloruskinja posle preokreta, jer je prvi set pripao Ribakinoj.