ITALIJANU SAMO SET: Alkaraz posle preokreta u četvrtfinalu Vimbldona

10.07.2023. 22:38
Karlos Alkaraz
Karlos Alkaraz / Izvor: Reuters

Naredni protivnik mu je Holger Rune.

Španski teniser Karlos Alkaraza plasirao se u četvrtfinale Vimbldona pošto je savladao Italijana Matea Beretinija sa 3:1 (3:6, 6:3, 6:3, 6:3) posle dva sata i 53 minuta igre. Alkaraz će u narednoj rundi igrati protiv Holgera Runea koji je takođe sa 3:! savladao Grigora Dimitrova.

SRPSKA DELEGACIJA DONELA IZ BERLINA ČAK 20 MEDALJA: Kompanija MaxBet tradicionalno podržala naše sportiste

ĐOKOVIĆ ODBRUSIO ORGANIZATORIMA: ”Vimbldon to mora da popravi”

POZNAT TERMIN: Evo kada se Novak bori za POLUFINALE Vimbldona!

Prva dva seta odlučena su zahvaljujući po jednom brejku u svakom. Beretini je bio taj koji je bolje odigrao prvi set, iako je u prvom i sedmom gemu spasio ukupno tri brejk lopte, ali je u osmom uspeo da Špancu oduzem servis i potom povede sa 1:0. Imao je Italijan brejk loptu na startu drugog seta, ali je Alkaraz uspeo da je spasi, a potom je i Beretini morao da spašava jednu brejk loptu koju je imao Španac. Međutim,  Alkaraza je u četvrtom gemu dočekao novu šansu i uspeo da napravi brejk koji mu je bio dovoljan za izjednačenje u setovima.

Ključni trenutak u trećem setu dogodio se u trećem gemu. Čak pet brejk lopti je Beretini uspeo da spasi, ali ne i šestu posle čega je Alkaraz potvrdio brejk i poveo sa 3:1, da bki u završnici seta drugim brejkom osvojio treći set. Oba igrača su bila veoma sigurna na svoj servis u većem delu četvrtog seta, da bi Beretiniju ruka zadrhtala u samoj završnici kada je Španac uspeo da mu oduzme servis u osmom gemu, a zatim iskoristi četvrtu meč loptu i ostvari trijumf.