14°C
16.05.2024.
117.1216
108.2155

JAČI I OD BOLA: Novak srušio Lehečku i doneo izjednačenje Srbiji, odlučuje miks dubl

02.01.2024. 08:13
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

Borba za četvrtfinale na Junajted Kupu u Pertu.

Najbolji svetski teniser Novak Đoković pobedio je Jiržija Lehečku u 2. koču Junajted kupa u Pertu i doneo je izjednačenje Srbiji protiv Češke pred odlučujući duel u miks dublu - 6:1, 6:7, 6:1.

JUNAJTED KUP: Olga Danilović pružila žestok otpor VondrušovojOlga Danilović

JUNAJTED KUP: Olga Danilović pružila žestok otpor Vondrušovoj

LUDNICA U SVLAČIONICI: Pogledajte kako je slavio Novu godinu srpski tim (VIDEO)Novak Đoković slavlje

LUDNICA U SVLAČIONICI: Pogledajte kako je slavio Novu godinu srpski tim (VIDEO)

ĐOKOVIĆ ILI FEDERER? Odgovor Nadala će mnoge šokiratiRafael Nadal, Novak Đoković, Rodžer Federer

ĐOKOVIĆ ILI FEDERER? Odgovor Nadala će mnoge šokirati

Đoković je tako anluirao poraz koji je nešto ranije zabeležila Olga Danilović, a upravo će pomenuti par igrati miks dubl za plasman srpske reprezentacije u četvrtfinale. Podsetimo, Srbiji je za to potrebna konačna pobeda protiv Čeha ua plasman među osam najboljih.

Novak je imao dosta problema u ovom meču, a naročito u finišu drugog seta. Đokovića je mučio zglob desne ruke, pojavila se nervoza, tako da je umesto očekivanih 2:0, mora da igra i treći set protih borbenog Čeha.

Na početku drugog seta izgledalo je da će najbolji teniser sveta brzo privesti meč kraju pošto je već u trećem gemu došao do brejka, a potom uzeo i naredni na svoj servis za 3:1.

Ipak, usledio je znatan pad u Đokovićevoj igri, što je u tim momentima nešto hrabriji i agresivniji Lehečka iskoristio da osvoji četiri gema zaredom, povede 5:3 i dovede se u poziciju da servira za izjednačenje.

Pokazao je tada srpski teniser svoju prepoznatljivu mentalnu snagu, pronašao je način da vrati brejk, a ubrzo i poravna rezultat na 5:5 u drugom setu. Ispostavilo se da je samo odložio neizbežno pošto je Čeh bio mirniji u taj-brejku, ubedljivo ga dobio (7:3) i uveo meč u treći set.

Mučila je Đokovića i povreda zgloba desne ruke, zbog koje je zatražio medicinski tajm-aut u pauzi između setova, ali je treći odigrao kao da nema nikakav problem - osvojio je prvih pet gemova, među kojima i dva na protivnikov servis.

Nakon što je u prva dva gema u kojima je srevirao uzeo svega tri poena, uspeo je Lehečka da se upiše na semafor u trećem setu i smanji na 5:1, ali je to bilo i poslednje što je uradio