JUNAJTED KUP: Nole i Olga doneli pobedu Srbiji protiv Kine

31.12.2023. 17:33
Olga Danilović i Novak Đoković
Olga Danilović i Novak Đoković / Izvor: Profimedia

Sledeći rival selekcija Češke.

Novak Đoković i Olga Danilović doneli su Srbiji trijumf protiv Kine u okviru grupe "E" na Junajted kupu koji se igra u Pertu. U odlučujućem meču srpski dubl bio je bolji od kineske kombinacije Ćinven Dženg i Džidžena Džanga za konačnih 2:1 u pobedama. Nole i Olga slavili su posle dosta preokreta i drame sa 6:4, 1:6, 10:6.

IVAN LJUBIČIĆ: Voleo bih da Nadal pripreti ĐokovićuNovak Đoković

IVAN LJUBIČIĆ: Voleo bih da Nadal pripreti Đokoviću

NOLE U PERTU KAO KOD KUĆE: Australija je moje srećno mestoNovak Đoković

NOLE U PERTU KAO KOD KUĆE: Australija je moje srećno mesto

ŠPANCI SE POKLONILI ĐOKOVIĆU: Novak prvi na svetu, Jokić na poziciji triNikola Jokić, Novak Đoković

ŠPANCI SE POKLONILI ĐOKOVIĆU: Novak prvi na svetu, Jokić na poziciji tri

U prvom setu srpski dubl je prvi stigao do brejka, pa imao tri set lopte kod vođstva 5:3, ali na kraju iskoristio četvrtu u narednom gemu za vođstvo 1:0. U drugom setu kineski par je zaigrao mnogo bolje i veoma lako stigao do izjednačenja, pa je meč ušao u odlučujući set, takozvani super taj-brejk.

U njemu su Olga i Novak bili mnogo bolji i kad su poveli 9:4 bilo je jasno da će stići do pobede koju su overili posle sat i 27 minuta igre.

Kina sad ima dva odigrana meča i pobedu i poraz, uz skor 4:2, Srbija ima 2:1 i meč manje, dok Češka ima 0:3 i meč manje. Srbija 2. januara igra meč trećeg kola protiv Češke, ali u dnevnom terminu po lokalnom vremenu, odnosno od tri ujutru po srpskom vremenu.

Danilovićeva će tad igrati protiv vimbldonske šampionke Markete Vondrušove, a zatim sledi sudar Đokovića sa 31. teniserom sveta Jiržijem Lehečkom.

U četvrtfinale idu pobednici svih šest grupa, kao i dve najbolje drugoplasirane ekipe.