KAKVA DOMINACIJA! Sabalenka osvojila Australijan open BEZ izgubljenog seta

27.01.2024. 11:09
Arina Sabalenka
Arina Sabalenka / Izvor: Profimedia

Surova i u borbi za titulu.

Beloruskinja Arina Sabalenka osvojila je Australijan open pošto je u finalu odigranom u Melburnu savladala teniserku iz Kine, Ćinven Ženg u dva seta - 2:0 (6:3, 6:2).

NOVAK ODLUČIO NAKON PORAZA: Dugo ga nećemo gledati na terenuNovak Đoković

NOVAK ODLUČIO NAKON PORAZA: Dugo ga nećemo gledati na terenu

"Svako ko ima polu-prosečan nivo inteligencije razume..." Zverev posle poraza od Medvedeva pričao o suđenju zbog silovanjaAleksandar Zverev

Fenomenalan nivo tenisa održavala je Arina od samog početka do kraja meča i nije se ni postavljalo pitanje da li će Kineskinja moći da napravi iznenađenje u finalu.

Arina je uspela da osvoji ovaj turnir bez ijednog izgubljenog seta, što je podvig o kojem će se pričati i nešto što se dugo nije dogodilo u ženskom tenisu.

Na putu Arine ka tituli bile su Sajdel iz Nemačke, potom Fruhvirtova iz Češke Republike, Curenko iz Ukrajine, Anisimova iz SAD, Krejčikova iz Češke Republike i Gof iz SAD. Sve one su pale u dva seta.

Današnji meč potrajao je tek nešto više od sat i 10 minuta.

U prvom setu je Sabalenka stigla do brejka već u drugom gemu, a potom je preživela tri brejk lopte u narednom kada je Kineskinja pokušala da uzvrati. Zatim je i sama Beloruskinja imala šansu da sve reši ranije u 8. gemu kada je ispustila tri set lopte na servis Žengove, da bi malo kasnije iskoristila petu na svoj servis.

Drugi set je bio još laganiji za Arinu, koja je uspela da napravi dva brejka, prvo u prvom, a potom i u petom gemu, a u završnom je viđena velika borba kada je Kineskinja dala sve od sebe da ovaj meč produži. Četiri meč lopte je imala Arina, a potom je Ženg imala brejk loptu.

I to je prevazišla Sabalenka i na kraju je zasluženo slavila i podigla ruke u znak trijumfa u Melburnu, u kom je slavila i prošle godine.