ATP BUENOS AJRES: Alkaraza namučio Argentinac, ali četvrtfinale je tu (VIDEO)

16.02.2024. 09:56
Karlos Alkaraz
Karlos Alkaraz / Izvor: Profimedia

Nije bilo lako...

Španski teniser Karlos Alkaraz savladao je Argentinca Kamila Uga Karabelija 6:2, 7:5 i plasirao se u četvrtfinale turnira u Buenos Ajresu.

NIŠTA OD DUELA SA ALKARAZOM: Đere nemoćan protiv Italijana!Laslo Đere

NIŠTA OD DUELA SA ALKARAZOM: Đere nemoćan protiv Italijana!

Danil Medvedev će zbog ove odluke izgubiti čak 250 ATP bodovaDanil Medvedev

Danil Medvedev će zbog ove odluke izgubiti čak 250 ATP bodova

Užasavajuća poruka za Federera: Švajcarci mu ovo ne praštaju, KRV PO NJEGOVOJ GLAVI na snimku i JASAN ZAHTEV (VIDEO)Rodžr

Atipično je počeo duel u prestonici Argentine pošto su igrači razmenili po dva brejka u uvodna četiri gema. Nakon toga je usledila serija Alkaraza od četiri vezana gema.

U drugom setu Karabeli je odmah oduzeo servis protivniku i čuvao je tu prednost svega tri gema kada se Karlos vratio u set posle dugog gema u kom je iskoristio sedmu brejk loptu. Nije tu stao Španac i ubrzo je na semaforu stajao rezultat 5:2 i Karabeli je servirao za ostanak u meču.

Nije se predao domaći igrač, osvojio je tri vezana gema i potpuno se vratio u set. U 11. gemu je imao tri vezane brejk lopte Argentinac, ali se Alkaraz izvukao i Karabeli je ponovo servirao za ostanak u meču.

Ovoga puta nije uspeo i drugi teniser sveta je rezervisao mesto među osam najboljih. U borbi za polufinale rival će mu biti Italijan Andrea Vavasori.