02.02.2024. 16:45
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia

Sledi sada težak posao za Srbiju.

Dejvis kup reprezentacija Srbije nije dobro startovala u plej-ofu za popunu Svetske ligeu Kraljevu. Miomir Kecmanović je, u prvom meču, malo je reći neočekivano izgubio sa 2:0 (7:6, 6:2) od Slovaka Lukaša Klajna.

Nemci na Mađarsku u Dejvis kupu bez ZverevaAleksandar Zverev

Nemci na Mađarsku u Dejvis kupu bez Zvereva

Zimonjić: Siner spreman za velika dela, ali Đoković je i dalje glavni favorit na svim turnirimaNenad Zimonjić, Novak Đoković

RODIK UVEREN DA JE NOVAKOV KRAJ DALEKO: Đoković je uvek uspevao da se motivišeNovak Đoković

RODIK UVEREN DA JE NOVAKOV KRAJ DALEKO: Đoković je uvek uspevao da se motiviše

Imao je Kecmanović priliku da uzme prvi set. Uzeo je brejk u sedmom gemu i pri rezultati 5:4 je servirao. Tada mu je Slovak vratio brejk, ali je opet Kecmanović oteo servis protivniku i od ternuntka kada je na 6:% servirao za set krenuo je pad kakav se retko viđa.

Prvo je u taj-brejku izgubio sa 7:2, ali to je bilo ništa u odnosu na brodolom u drugom setu.

Klajn, inače 101 mesto slabije rangirani od Kecmanovića (142:41), je uzeo brejk u prvom i petom gemu i na kraju je slavio sa 6:2.

U drugom meču dana će igrati Aleks Molčan i Dušan Lajović. Ukoliko Lajović ne bude poravnao skor jasno je da je prolaz dalje daleko.