KROZ IGLENE UŠI: Nadal posle više od četiri sata drame preko Šapovalova do polufinala

25.01.2022. 08:38
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Profimedia

Drama u Melburnu.

Rafael Nadal plasirao se u polufinale Australijan Opena pobedom protiv Denisa Šapovalova sa 3:2 po setovima 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3.

BRANIĆE SE TITULA! I Britanija poklekla - Novak će MOĆI DA IGRA VIMBLDON

LEPTIR ODREDIO NOVAKOVOG NASLEDNIKA? Prošle godine je sleteo na Đokovića, da li će ON biti novi šampiona Australijan opena?

MEDVEDEVU NE DAJU U TOALET! Novi incident s Rusom: "To je glupost!" POLUDEO OD BESA (VIDEO)

Drama u Rod Lejver Areni trajala je više od četiri sata, a Španac je otpor sjajnog Kanađanina koji se vratio posle prva dva izgubljena seta, slomio tek u petom odlučujućem periodu igre.

Španski teniser potpuno je kontrolisao tempo u prva dva seta i gotovo da nije protivniku dao šansu za iznenađenje. U prvom setu viđena je samo jedna brejk lopta, koju je Nadal iskoristio u četvrtom gemu, da bi potom set priveo kraju sa 6:3.

Šapovalov nije mnogo više uradio ni u drugom setu, pošto ni u njemu nije stvorio ni brejk šansu. Španac je u sedmom gemu drugog seta stigao do bitnog brejka, koji je do kraja seta odbranio i osvojivši ga sa 6:4, poveo sa 2:0 u setovima.

Mirisalo je na ubedljivu i rutinsku pobedu petog najboljeg tenisera na svetu, ali je Šapovalov uspeo potpuno da se vrati u meč.

Nakon velike borbe u trećem setu, kanadski teniser dolazi do brejka u samoj završnici i osvaja set sa 6:4, te smanjuje na 2:1. Pravo niotkuda, Šapovalov pronalazi energiju i igru koja potpuno izbacuje Nadala iz zone komfora.  Ponovo jedan brejk u setu, ponovo Šapovalova, koji sa 6:3 osvaja četvrti set i izjednačuje na 2:2.

Ipak, Nadal u odlučujućem petom setu pravi rani brejk, koji ubrzo potvrđuje i dolazi do prednosti od 2:0.  Uprkos pokušajima Šapovalova da se vrati u set, samim tim i meč, španski teniser je uspešno odbijao nalete, odbranio prednost i upisao pobedu.

Protivnik Rafaela Nadala u polufinalu biće bolji iz duela Gaela Monfilsa i Matea Beretinija.