KRUNIĆEVA U DRUGOM KOLU: Ni ŠAMPIONKA US OPENA joj ne može ništa!

12.07.2022. 13:20
Aleksandra Krunić
Aleksandra Krunić / Izvor: Reuters
Sjajna igra srpske teniserke u Budimpešti.

Srpska teniserka Aleksandra Krunić uspela je da se plasirala u drugo kolo WTA turnira u Budimpešti, nakon što je u dva seta savladala Lauru Zigmund rezultatom - 6:3, 6:3, nakon sat i po vremena igre.

NEMA VIŠE PREPREKA: Novak može na grend slem!

TAKO PROSLAVLJA ŠAMPION: Pehar na stolu, mikrofon u ruci (VIDEO)

WTA LOZANA: Olga Danilović sugurna protiv Japanke

Krunićeva je slabije otvorila meč svojim servisem te se već u prvom gemu susrela sa dve brejk lopte, koje je uspela da spasi.

Osmi gem prvog seta bio je ključan, prvu brejk loptu je Zigmund uspela da sačuva, ali je drugu Krunićeva pretvorila u brejk nakon čega je svojim servisom došla do vođstva 1:0.

U drugom setu je Srpkinja igrala još bolje, odmah na startu je napravila brejk, a dodala je još jedan u petom gemu i tako stigla do 4:1.

Ipak, jedan brejk je Zigmund uspela da vrati u gemu u kome je Krunićeva servirala za pobedu, a nakon toga i da smanji na 4:5 i tako unese bar malo neizvesnosti u drugi set.

Drugu šansu da potvrdi pobedu, Krunićeva nije propustila, te je u drugom kolu čeka pobednica meča Ekatarina Gorgodze - Šuai Žang.

Podsetimo se, Nemica Laura Zigmund je 2016. godine uspela da se domogne pehara na US openu u konkurenciji miks dublova, a partner joj je bio hrvatski teniser Mate Pavić.

BONUS VIDEO: Pogledajte zavodljivi ples smerne srpske teniserke Nine Stojanović