MASTERS MADRID: Vratio se Novak! Razbio Nišikorija!

07.05.2018. 18:12
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Sjajan duel na startu turnira u prestonici Španije.

Novak Đoković savladao je Keija Nišikorija u prvom kolu mastersa u Madridu rezultatom 7:5, 6:4. Srpski as je podsetio na najslavnije dane i dobio Japanca koji je nedavno poražen u finalu mastersa u Monte Karlu od Rafaela Nadala.

Đoković je bio sasvim drugi igrač u odnosu na onog koji je pre samo dve nedelje eliminisan na startu turnira u Barseloni. Već sada su jasne konture rada sa Marijanom Vajdom i posebno kondicionim trenerom Filom Gričem. Srbin je dobijao iscrpne razmene sa poslovično upornim Nišikorijem, koji nije imao rešenje za motivisanog Đokovića. Posle duela u prestonici Španije Novak vodi u međusobnim duelima sa Japancem sa 12:2.

MASTERS MADRID: Đoković dobio prvi set udarcem kojim je slomio Federera u epskom meču

Novakova loža u Madridu – baš kako treba! (VIDEO)

Prvi set je protekao u gladijatorskoj borbi. Nišikori je prvi stigao do brejka, poveo sa 3:2, ali je Đoković već u narednom gemu uzvratio i vratio meč u egal. O neizvesnosti prvog seta najbolje kazuje podatak da je pet gemova odigrano "na prednost".

Možda i prelomni trenutak prvog dela igre je bio sedmi gem, kada je srpski teniser spasao dve brejk lopte i poveo sa 4:3. Posle toga, 12. igrač sa ATP liste je zaigrao još odvažnije i pri rezultatu 5:4 je iumao dve set lopte na servis Japanca.

Nišikori je uspeo da se izvuče u 10, ali nije u 12. gemu, kada je Đoković iskoristio ukupno treću set loptu i sjajnim forhendom za 7:5 podsetio na najslavnije dane. Nišikorijev otpor je slomljen posle sata i sedam minuta igre.

U drugom setu viđen je takođe izjednačen tenis, a Novak je spasao brejk loptu već u uvodnom gemu. Srbin je strpljivom igrom došao do situacije da pritiska 20. igrača sa ATP liste, što je iskoristio u desetom gemu. Japanac nije iskoristio dve šanse da izjednači na 5:5, a Đoković je prvu priliku za dobijanje meča oberučke zgrabio, 7:5, 6:4, posle dva časa i jednog minuta igre.

Naredni rival Đokovića biće pobednik meča Kajl Edmund (Velika Britanija) - Danil Medvedev (Rusija).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.