24°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

MASTERS U MADRIDU: Novak se vratio u meč, ali samo za kratko, Britanac ide u osminu finala (FOTO)

09.05.2018. 15:53
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Protivnik u narednom kolu biće Belgijanac.

Novak Đoković se nije plasirao u osminu finala Mastersa u Madridu. Najbolji srpski teniser, 12. na ATP listi izgubio je u meču drugog kola od Kajla Edmunda. Britanca je pobedio 2:1 (6:3, 2:6, 6:3). U borbi za četvrtfinale Edmund će igrati protiv Davida Gofana

TVITER HAOS: Đoković "UDARIO" na Teodosića, on mu je nije ostao dužan, a onda je Novak uzvratio (FOTO)

NE IDE PO PLANU: Nekada prvi teniser sveta i dalje u problemu zbog povrede

Uvodni set obilovao je brejkovima, a prvi su viđeni već u uvodnim trenucima. Prvo je Britanac osvojio gem na servis Srbina, ali je odmah uzvratio Đoković, za 1:1. U nastavku meča, Edmund 22. na ATP listi je još dva puta oduzeo servis Đokoviću, i prvu deonicu posle 32 minuta rešio u svoju korist, rezultatom 6:3.

Već u prvom gemu, Đoković je najavio izjednačenje. Napravio je brejk već na početku drugog seta, a zatim ga i potvrdio. Do sedmog gema nije bilo brejkova, a tada je Srbin iskoristio prvu priliku za brejk. Novi, osmi gem počeo je novim reketom i priveo set kraju. U uvodnim gemovima odlučujućeg seta nijedan teniser nije imao većih problema na svoj servis. Nije bilo brejk šansi, a posle 15-ak minuta bilo je 2:2 u gemovima. U petom, Đoković je imao tri prilike za brejk, ali ih nije iskoristio. Britanac je mirno priveo meč kraju i stigao do velike pobede.

(BONUS VIDEO): Pogledajte šta je Jelena Đoković rekla o njenoj ulozi u Novakovom životu, njegovim porazima i odnosu sa medijima

Na tribinama u prestonici Španije bili su i legendarni brazilski fudbaler Luis Nazario da Lima Ronaldo, kao i sadašnji igrač Real Madrida i reprezentativac Hrvatske Luka Modrić

Na turniru u Španiji igra i Dušan Lajović koga u četvrtak očekuje duel sa Huan Martinom del Potrom

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.