MASTERS MADRID: Lajović savladao Kanađanina za plasman u treće kolo

29.04.2023. 17:05
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: MN Press

Srpski teniser slavio posle dva i po sata igre.

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u treće kolo Mastersa u Madridu pošto je sa 2:1 (6:2, 3:6, 7:6 (7:5)) savladao Kanađanoina Feliksa Ože-Alijasima posle dva sata i 35 minuta igre. U narednom kolu Lajović će igrati protiv Jana-Lenarda Štrufa.

NIJE SE JOŠ OPORAVIO: Beretini ne igra u Rimu

NIŠTA VIŠE NEĆE BITI ISTO: Doneta je radikalna odluka! Đoković prezadovoljan

ŠTA BI BILO DA JE OVO NOVAK URADIO? Alkaraz bacio reket u besu, a usledili su samo aplauzi (VIDEO)

Lajović je odlično počeo meč i dva puta uzaastopno uspeo da oduzme servis Kanađaninu za vođstvo od 4:0. Posle toga je srpski teniser rutirnski sačuvao prednost i osvojio prvi set. Lajović je u drugom setu odmah na svoj servis morao da se suoči sa brejk loptom koju je uspeo da spasi, ali mu to nije pošto za rukom u šestom gemu kada je Kanađanin ipak uspeo da dođe do brejka. U devetom je Ože-Alijasim morao da spašava jednu brejk lptu, da bi odmah došao i do set lopte i potom izjednačenja.

Prava borba se razvila u odlučujućem setu. Nijedan od tenisera nije imao brejk priliku sve do 12. gema kada je Lajović imao dve šanse da oduzume servis Kanađaninu i ujednom reši pitanje pobednika. Međutim, Lajović nije uspeo da iskoristi dve meč lopte i otišlo se u taj-brejk u kojem je Lajović odlično odigrao i stigao do još četiri meč lopte da bi iskoristio ukupno šestu tza veliki trijumf.