MASTERS MONTE KARLO: Rubljov prvi finalista u Kneževini

15.04.2023. 18:49
Andrej Rubljov
Andrej Rubljov / Izvor: Profimedia

Rus u tr iseta savladao Amerikanca Frica.

Ruski teniser Andrej Rubljov prvi je finalsta Mastersa u Monte Karlu pošto je savladao Amerikanca Tejlora Frica u tri seta (5:7, 6:1, 6:3) posle dva sata i 11 minuta igre. Rubljov će za titulu igrati protiv boljeg iz meča između Janika Sinera i Holgera Runea.

MONIKA SELEŠ ŠOKIRANA ALKARAZOVOM MENTALNOM SNAGOM: "To sam ranije videla samo kod dva tenisera"

POVRATAK: Zimonjić se vraća na teren u paru sa Čekinatom

ĐORĐE ĐOKOVIĆ: Novak stiže u Banjaluku u nedelju ili ponedeljak

Rubljov je dobro počeo meč i odmah oduzeo servis Fricu. da bi u razmaku od četvrtog do šestog gema bili viđeni brejkovi, a Amerikanac je uspeo da nadokandi zaostatak. Rus je još jednom uspeo da napravi brejk u devetom gemu, aloi je Fric odmah uzvratio da bi potom sačekao svoju šansu u 12. gemu i iskoristio prvu priliku za osvajanje prvog seta.

Međutim, u nastavku Fric nije mogao ništa ruskom teniseru. Rubljov je drugi set startovao brejkom ,a zatim isto učinio i u petom gemu, da bi u narednom morao da spašava dve brejk lopte. Još jednom je Rus uspeo da napravi brejk, ali je za ovaj morao dobreo da se pomučio pošto je Fric spasio tri set lopte, ali ne i četvrtu i rezultat je bio 1:1.

Fric je bio taj koji je prvi uspeo da oduzme servis rivalu u odlučujućem setu, ali je Rus odmah uzvratio da bi u šestom stekao i brejk prednosti. Propustio je Rubljov tri meč lopte na servis Frica u osmom gemu, ali već u narednom nije bilo spasa Amerikancu pa je Rus stigao do trijumfa.