23°C
30.04.2024.
117.1117
109.3684

MASTERS MONTE KARLO: Novak kao FURIJA do četvrtine finala, na kraju meča Amerikanca ostavio na nuli (FOTO)

18.04.2019. 14:28
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Sa sledećim protivnikom igrao je već tri puta.

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu pošto je u meču osmine finala, posle 67 minuta igre pobedio Amerikanca Tejlora Harija Frica sa 2:0 (6:3, 6:0). Za plasman u polufinale boriće se sa Danilom Medvedevim koji je eliminisao Stefanosa Cicipasa (6:2, 1:6, 6:4). Srbin i Rus igrali su već tri puta, a najbolji srpski i svetski igrač još ne zna za poraz. Poslednji okršaj je bio na ovogodišnjem Australijan openu koji je Đoković kasnije i osvojio.

ČELENDŽER AN-NING: Milojević SLOMIO Slovaka! Sada ga čeka mnogo TEŽI rival (FOTO)

ČELENDŽER SAN LUIS POTOSI: Kraj za Tipsarevića (FOTO)

NOLE NIJE SAM: Đoković će protiv Frica imati POSEBAN vetar u leđa (FOTO)

Uvodni set rezultatski je koliko-toliko bio neizvesniji, pošto je 65. igrač na ATP listi uspeo na napravi jedan brejk. Ipak, to je bilo u samoj završnici deonice, kada je uspeo da smanji na 5:3. Odmah zatim, Đoković, prvi nosilac na turniru je uzvratio brejkom i poveo u setovima sa 1:0. U drugom setu, Srbin je napravio tri brejka za 2:0, 4:0 i 6:0. Ovo je inače bio prvi duel Đokovića i Frica.

Đokoviću je ovo 13. četvrtfinale na Mastersu u Monte Karlu, a 34. trijumf na prestižnom turniru. Srbin je trofej osvojio dva puta, 2013. i 2015.

Pogledajte kako izgleda Edirne Garsija Almagro,‭ ‬devojka španskog golmana Davida de Hee