DA JE BILO LAKO - NIJE: Novak se mučio i mučio, na kraju SLOMIO MAĐARA!

02.11.2021. 23:23
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

Idemo!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u 3. kolo mastersa u Parizu, pošto je u  seta eliminisao Martona Fučoviča iz Mađarske rezultatom 2:1 (po setovima 6:2, 4:6, 6:3).

NOVAK ĐOKOVIĆ KAO ZAGOR: Teatralno se pojavio u Parizu, publika ZANEMELA! Kako ovo SILOVITO IZGLEDA (VIDEO)

MASTERS PARIZ: Kecmanović PLATIO danak, Francuz PREOKRETOM do 2. kola!

IZNENADNA ODLUKA: Završio je SEZONU!

Izuzetno teško je izgledao Novakov povratak na teren, posle duge pauze, imao je prvi reket ATP-a, pokazavši da je duga pauza ostavila traga na njegovu blistavu formu.

Iako se mučio na svoj servis, koji je na razliku ipak uspeo da dobije, Nole je u narednom poenu pokazao klasu i ekspresno stigao brejka.

Đoković je već u drugom gemu stigao do brejka, pokazavši Fučoviču ko je gazda na terenu. Sjajnom igrom ekspresno je obezbedio 40:15, potom iskoristio i prvu priliku da oduzme servis Martonu za vođstvo od 3:1, da bi onda realizovao svoj servis za ogromnih 4:1.

Ništa nije moglo da zaustavi raspoloženog Novaka, koji je do kraja ovog dela igre posle prednosti od 5:2, još jednom brejknuo Fučoviča i prvi set rešio u svoju korist za samo 36 minuta sa ubedljivih 6:2.

Trenutak nepažnje u drugom setu, koštao je Đokovića gubitka istog. Potpuno neočekivano, Marton je iznenadio Srbina u trećem gemu, realizovavši prvu brejk priliku u meču kada je poveo sa 2:1. Pokušavao je Nole da vrati izgubljeno, međutim, Mađar se nije predavao, odoleo je svim naletima i u poslednjem gemu slavio ne prepustivši prvom teniseru sveta nijedan poen - 4:6, za izjednačenje u setovima 1:1.

U trećem setu smo videli tri brejka, srećom dva su bila Novakova. Prvo je naš teniser stigao do 3:1 u gemovima, međutim odmah mu je brejkom uzvratio Fučovič da bi ponovo prvi reket sveta uspeo da se "otcepi" i stigne do 4:2, potom i 5:2. Uspeo je do kraja da održi razliku i slavi 6:3 u odlučujućem setu.