NOVI TROFEJ NA VIDIKU: Novak Đoković je u polufinalu Mastersa u Rimu!

19.09.2020. 14:03 17:40
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Težak meč za Srbina.

Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu savladavši Dominika Kepfera sa 2:0 (6:3, 4:6, 6:3) nakon 2 sata i 12 minuta.

Srbin je od samog starta meča pokazao ko je “gazda” na terenu. Nemac je imao svojih “pet minuta” u prvom setu, kada je osvojio tri uzastopna gema, ali to je bilo sve od 97 igrača planete. Nakon toga, Novak kao da se naljutio I rutinski priveo prvi set kraju, posle 38 minuta igre na semaforu je pisalo 1:0.

Drugi set počeo je idealno za najboljeg tenisera sveta. Brejk u prvom gemu naslutio je da će ovo biti lagano priveden meč kraju, ali Dominik se nije predavao, ubrzo je vratio brejk i poveo prvi put na meču, bilo je 4:3. Imao je Đoković veliku priliku na 4:4 da oduzme servis Kepeferu, ali nije uspeo da iskoristi četiri gem lopte. Nemac je osvojio još jedan brejk i tako osvojio drugi set sa 6:4.

Imao je Novak već na startu trećeg seta čak pet brejk lopti, ali nije iskoristio odličnu priliku. Ono što nije učinio u prvom gemu, Đoković je uspeo u trećem. Oduzeo je servis Kepferu, poveo sa 2:1. Prednost osvojenog brejka Srbin je čuvao do poslednjeg gema na meču, kada je još jednim brejkom treći set rešio u svoju korist sa 6:4.

Novak Đoković će u borbi za finale turnira u prestonici Italije igrati protiv Norvežanina Kaspera Ruda. Meč je na programu u nedelju u popodnevnim časovima.

Tok meča možete pročitati u tekstu ispod.

VRAĆA SE SERIJA A: Vreme je za detronizaciju Juventusa

VOLEO BIH DA JE ISTINA: Ova vest je silno OBRADOVALA Noleta pred završnicu Mastersa u Rimu

KAKVA SCENA: Lajović uzeo Nadalov peškir, a onda mu je Duci dobacio za KORONU

6:3
Kraj! Novak Đoković je u polufinalu Mastersa u Rimu.