MASTERS TORONTO: Alkaraz posle preokreta u četvrtfinalu

11.08.2023. 09:48
Karlos Alkaraz
Karlos Alkaraz / Izvor: Profimedia

Španac slavio u tri seta protiv Hurkača.

Karlos Alkaraz posle velike brobe plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Torontu savladavši posle preokreta Huberta Hurkača sa 2:1 (3:6, 7:6 (7:2), 7:6 (7:3)) u meču koji je trajao dva sata i 41 minut. Španski teniser će u narednoj rundi igrati protiv Amerikanca Tomija Pola.

POVUKAO SE NIK KIRJOS

I RANIJE SU NEKI TO TVRDILI: Rodik najavljuje kraj ''velike trojke''

NAVRATILOVA OPTUŽENA ZA HOMOFOBIJU: Da, dobro ste pročitali! Bivša teniserka iznela stav zbog kojeg je verbalno napadaju mnogi

Hurkač je odlično ušao u meč i već u drugom gemu uspeo da oduzme servis Alkarazu koji se i u prethodnoj runsi prilično namučio da dođe do pobede. Hurkač je u petom gemu uspeo da spasi dve brejk lopte i tak osigura osvajanje prvog seta. Borba se razvila u drugom setu. Posle početne razmene brejkova, Hurkač je u šestom gemju spasio još dve brejk lopte, ali teniseri nisu više imali prilike da rivalu oduzmu servis i otišlo se u taj brejk u kojem je Španac bio ubedljiv.

Činilo se da će Alkaraz lako rešiti pitanje pobednika kada je u trećem setu napravio dva brejk i poveo sa 5:2. Servirao je Španac i za meč u dva navrata, ali je Hurkač uspeo da spasi obe lopte i iskoristi drugu priliku za brejk i smanji na 5:3. Posle sigurnog servisa Hurkač je odigrao još jedan maestralan gem iuspeo da drugi put u nizu oduzme servis Špancu i potom izjednači na 5:5. Ponovo se otišlo u taj-brejk i ponovo je Hurkač u najvažnijeme momentu bio daleko odf nivoa Alkaraza koji je bio ubedljiv i stigao do trijumfa.