MASTERS U RIMU: Medvedev preko Cicipasa do finala, LOŠE vesti za Novaka

20.05.2023. 22:46
Danil Medvedev
Danil Medvedev / Izvor: Reuters

Rus bolji od Grka.

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u finale Mastersa u Rimu posle pobede nad Stefanosom Cicipasom 7:5, 7:5.

SKANDINAVSKI DERBI RUNEU: Holger posle preokreta bolji od Ruda za finale Rima

BRAVO, OLGA! Danilović u finalu Madrida

HALEP NEGIRA OPTUŽBE ZA DOPING: Ja sam žrtva

Počeli su Rus i Grk svoj meč u 16:25, ali su ga završili tek sat i po vremena pre ponoći. Nravno, razlog za to nije bila dužina duela već kiša je mučila organizatore ove godine više nego ipak pre.

Duel je prekinut pri rezultatu 4:4 u prvom setu, prilikom čega su oba tenisera razmenila po brejk.

Po nastavku, Medvedev je bio taj koji se bolje snašao i uspeo da ponovo oduzme servis protivniku u 11. gemu, da bi u narednom bio siguran i došao do prvog seta.

U nastavku je Danil nastavio sa dobrom igrom, odmah je brejknuo protivnika i imao potpunu kontrolu na ovom meču. Ipak, Cicipas se nije predao i u šestom gemu je uzvratio brejkom i vratio se u meč.

Teniseri su bili sigurni na svom servisu u naredna četiri gema, izgledalo je kao da ćemo gledati taj-brejk, ali je Medvedev reprizirao završnicu prvog seta i novim brejkom zapečatio sudbinu Grka.

U borbi za titulu na Foro Italiku, ruski igrač će odmeriti snage sa Holgerom Runeom koji je bio bolji od Kaspera Ruda.