MASTERS MADRID: Lajović posle velike borbe savladao Ruda, sve bliži Novaku

04.05.2022. 14:36
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: MN Press

Srpski teniser u tri seta pobedio Norvežanina.

Srpski teniser Dušan Lajović plasira se u osminu finala Mastersa u Madridu pošto je savladao Norvežanina Kaspera Ruda sa 2:1 (7:6 (9:7), 2:6, 6:4) posle dva sata i 19 minuta igre. Lajović će u osmini finala igrati sa pobednikom duela između Huberta Hurkača i Aleksandra Davidoviča Fokine, a u potencijalnom četvrtfinalu bi mogao da se sastane i sa Novakom Đokovićem.

FEDERER ĆE EKSPLODIRATI! Evo kako je Nole "pecnuo" Švajcarca, a da ga nije ni pomenuo

BACIO BIH DŽOJISTIK NA 3:0: Monfis se našalio posle 18. poraza od Đokovića (FOTO)

MAREJ O ĐOKOVIĆU: Imam metalni kuk, kako da ga pobedim?

Lajović je dobro počeo meč protiv Ruda pošto je u trećem gemu posle velike borbe uspeo da iskoristi treću brejk loptu i oduzme servis Norvežaninu. Međutim, Rud se revanširao u šestom gemu vrativši brejk. Od tog trenutka su oba tenisera uspešno čuvala svoj servis i otišlo se u taj-brejk u kojem je Lajović imao dve, a Rus jednu set loptu, da bi srpski teniser konačno iskoristio treću za osvajanje prvog seta. Mnogo bolje je zaigrao Norvežanini u drugom setu pa je Lajović već u prvom gemu morao da spasava dve brejk lopte. Međutim, Rud je uspeo da napravi dva brejka u nizu u trećem i petom gemu i zatim rutinski privede drugi set kraju i stigne do izjednačenja.

U odlučujućem setu su oba tenisera odlično servirala. Brejk šansi nije bilo ni u naznakama i izgledalo je da će o pobedniku mećča odlučivati taj-brejk. Međutim, Rud je u 10. gemu imao treškoća sa svojim servisom i morao je da spasava jednu meč loptu, aloi je Lajović uspeo da se izbori za drugu koju je iskoristio i ostvario trijumf protiv sedmog igrača na svetskoj rang listi.