DRAMA U NOVAKOVOJ GRUPI: Duel nervoznih Rusa pripao Rubljovu (VIDEO)

14.11.2022. 16:59
Andrej Rubljov
Andrej Rubljov / Izvor: Reuters
Bilo je napeto.

Andrej Rubljov bio je bolji od zemljaka Danila Medvedeva 6(7):7, 6:3, 7:6(7) u ruskom derbiju na Završnom mastersu u Torinu.

OFI Krit i Jong Ajaks najisplativije opcije

NOVAK U TORINU NAPADA TOP 5: Ovo je jedini put do vrha!

JA TEBI VOJVODO, TI MENI SERDARU: Nadal i Đoković pričali o rivalstvu

Napet i nervozan duel u uvodnom meču crvene grupe u kojoj se nalazi i Novak Đoković.

U prvom setu je Rubljov bio taj koji je stekao početnu prednost, napravio je brejk na sredini seta i pri rezultatu 5:3 imao servis za osvajanje ovog dela igre. No, poklekao je, Medvedev je vratio brejk i set je na kraju rešen u taj brejku.

U odlučujućem gemu prava drama, ponovo je Rubljov imao veliku prednost, vodio je 6:2, ali je uspeo i to da prokocka i Danil je slavio 9:7.

U drugom delu igre, sličan početak seta, mlađi od dvojice Rusa ponovo pravi brejk u ranoj fazi, a potom nije napravio grešku iz prvog seta i odveo je meč u treći odlučujući set.

Odlučujući set nije obilovao brejk loptama, viđena je samo jedna i sve je ponovo rešeno u taj brejku.

Ponovo je Rubljov imao veliku prednost, vodio je 6:3, Medvedev je još jednom uspeo da se vrati, ali ovoga puta Andrej je bio taj koji je skoncentrisaniji i mentalno jači, oduzeo je servis protivniku na 7:7 i dobro odservirao za pobedu na ovom meču.