PAO U TRI SETA: Miomir Kecmanović ispao u Teksasu

09.02.2023. 21:29
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia

Zaista šteta za Srbina.

Srpski teniser Miomir Kecmanović ispao je u osmini finala turnira u Dalasu. Od njega je bolji bio Emilio Gomez iz Ekvadora, rezultatom 2:6, 7:6 (4), 6:4.

TENISER DOŽIVOTNO SUSPENDOVAN: Napravio 135 prekršaja u vezi sa nameštanjem mečeva

DALJE NIJE MOGAO: Kraj za Krajinovića u Monpeljeu!

ĐOKOVIĆ I IVANIŠEVIĆ ĆE MU POZAVIDETI: Bivši Rus IZLOMIO tri reketa za pola minuta (VIDEO)

Gomez, inače 102. na svetu, slavio je posle preokreta i nešto malo više od dva časa tenisa.

Bio je ovo drugi međusobni meč, a onda jedini do sada, pripao je Kecmanoviću, u Meksiku pre šest godina.

Ništa nije slutilo na ovakav epilog, pošto je Miša rutinski osvojio početni period, napravivši dva brza brejka.

Stvari su krenule da se komplikuju sredinom drugog seta, kada je Kecmanović ispustio servis, ali ga je ubrzo i vratio.

Taj-brejk je bio dramatičan, u jednom momentu rezultat je iznosio 4:4, da bi Gomez vezao tri poena i izjednačio na 1-1 u setovima.

Odlučujući set bio je relativno miran, a ključni brejk, Gomez je napravio u devetom gemu, kada je iskoristio drugu šansu.

U narednom gemu je servirao uspešno za meč, a naredni rival biće mu bolji iz duela Izner – Altmajer.