ATP GŠTAD: Kecmanović posle drame i preokreta u polufinalu

21.07.2023. 13:59
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia

Izvukao se.

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale turnira u Gštadu pošto je bio bolji od Belgijanca Zizua Bergsa 6:4, 3:6, 7:5.

FONDACIJA MOZZART OSTVARUJE SNOVE MLADIH KOŠARKAŠA: Budući asovi na Zlatiboru uče finte od čuvenog Rebrače

"UTEHU" PRONAŠAO U KOMŠILUKU: Evo gde je Novak uhvaćen nedugo posle finala Vimbldona (FOTO)

NOVI OKRŠAJ I ŠANSA ZA OSVETU: Novi meč Đokovića i Alkaraza, brže nego što mislite!

Naš igrač je dobro otvorio meč, napravio brejk u prvom gemu, ali ubrzo se u set vratio Belgijanac i u četvrtom gemu poravnao rezultat. Miša je još jednom oduzeo servis protivniku i to u sedmom gemu što mu je bilo dovoljno da kasnije privede set kraju i dođe do vođstva.

U drugom setu su igrači bili sigurniji pri servisu. Kecmanović je propustio jednu priliku za brejk početkom seta, a Bergs je iskoristio svoju drugu pri rezultatu 4:3, da bi zatim dobro odservirao i poravnao rezultat.

Odlučujući deo igre je bolje otvorio Belgijanac, odmah napravio brejk. Bergs je stekao čak i dva brejka prednosti kada je poveo 4:1. No, Kecmanović se nije predavao i u narednom gemu je vratio jedan brejk.

Bergs je imao prednost od 5:3, ali je tada usledila serija Miomira od četiri gema kojom je došao do pobede i plasmana među četiri najbolja igrača, a u borbi za finale će igrati sa boljim iz meča Huan Pablo Variljas i Albert Ramos Vinjolas.