MIŠA ŠIROKE RUKE: Kecmanović prokockao dve meč lopte i poklonio pobedu Švarcmanu

10.05.2022. 15:35
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Reuters
Meč pun preokreta.

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je u prvoj rundi Mastersa u Rimu, od njega je bio bolji Argentinac Dijego Švarcman (6:2, 3:6, 7:6).

ALKARAZ NEMA DILEMU: Đoković je bolji od Nadala, nije isto gledati ga na TV i igrati protiv njega

ARMENULIĆ O NOVAKOVIM REZULTATIMA: Mislim da mu Vajda nedostaje

TI MI VIŠE NISI DRUG! Đoković BRUTALNO ODJAVIO Nadala - i ako je!

Kao da smo gledali duel na WTA turu, tako se može opisati prvi set duela Srbina i Argentinca, pregršt preokreta i čak šest brejkova, od čega je nažalost četiri napravio Švarcman i prvi set je pripao omalenom teniseru 6:2.

U nastavku su obojica zaigrala nešto bolje na svoj servis. Nije bilo brejkova sve do sedmog gema, kada je udarac zadao Kecmanović, poveo je 4:3 i do kraja seta osvojio i preostala dva gema za poravnanje.

U odlučujućem setu prava drama, vodio je Miša 5:4 i imao je dve uzastopne meč lopte na servis protivnika, Švarcman je bio u nokdaunu i činilo se da je to to.

Srpski teniser se unervozio, počeo je da greši i Argentinac se izvukao, izjednačio na 5:5, da bi i u sledećem gemu brejknuo Kecmanovića i servirao je za pobedu.

U duhu čitavog meča, novi preokret, Miša uzvraća brejk i set odlazi u taj brejk.

U 13. gemu seta Švarcman je bio mirniji, staloženiji i došao je do pobede 7:3.

Švarcman će igrati u drugom kolu protiv Amerikanca Markosa Đirona.