NEMILOSRDNI ĐOKOVIĆ: Novak RASTURIO Štrufa i plasirao se u POLUFINALE!

SrbijaDanas
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

Bez većih problema.

Prvi reket sveta Novak Đoković uspeo je da se plasira u plufinale turnira masters serije 1000. nakon što je savladao vrlo nezgodnog nemačkog tenisera Jana Lenarda Štrufa.

ĐOKOVIĆU OTVOREN PUT DO TITULE: Ispao ŠAMPION Sinsinatija!

SREĆA NJEGOVA PA NEMA PUBLIKE: Američki novinar se baš obrukao u razgovoru sa Krajinovićem (FOTO)

MOŽE SAMO DA MU ZAVIDI: Kirjos ponovo "prozivao" Novaka! (FOTO)

Profunkcionisao je prvi servis prvog tenisera sveta te je u ranom perido prvog seta uspeo da napravi brejk i povede sa 3:1. Srpski teniser i nakon toga nastivio da podiže ritam svoje igre te je rutinski priveo prvi set kraju, nakon tačno 30. minuta, rezultatom 6:3  .

Kao i u prvom, tako ni u drugom seti nije funksionisao prvi servis nemačkog tenisera kome je uprav taj udarac i glavni adut. To je bilo dovoljno Đokoviću da oštrije napadne 34. tenisera sveta i dođe do brejka prednosti odmah na startu drugog seta.

U nastavku meča može se reći da nemac nije znao gde se nalazi, ređao je grešku za greškom, poenu su bili bez dužih razmena, u kojima je dominirao Novak.

Pri rezultatu od neverovarnih 5:0, u gemu u kome je prvi reket sveta servirao za meč, popustila je koncentracija srpskog tenisera te je u tom gemu napravio više grešaka nego u čitavom setu.

Propuštena jedna meč lopta i šansa za brzim rešavanjem meča, dodatno je iznerviralo Đokovića koji je dodatno motivisano ušao u sledeći gem u kome je imao tri vezane meč lopte, iskoristio je prvu i nakon 62. minuta igre došao do trijumfa i u drugom setu od 6:1 i tako se palsirao u svoje 67. polufinale turnira masters serije 1000.

Srpski teniser će se u polufinali sastati sa španskim teniserom Robertom Bautistom Agutom koji je u spektakularnom meču savladao prošlogodišnjeg šampiona Danila Medvedeva, više o tom meču možete pročitati OVDE.