24°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

NIJE PROPUSTIO PRILIKU: Alkaraz osvojio Kvins i "skinuo" Novaka sa vrha ATP liste

25.06.2023. 16:25
Novak Đoković i Karlos Alkaraz
Novak Đoković i Karlos Alkaraz / Izvor: Profimedia

Nova rokada.

Španski teniser Karlos Alkaraz od ponedeljka će ponovo biti prvi reket sveta. On je u finalu Kvinsa savladao Aleksa De Minora 6:4, 6:4 i preskočio Novaka Đokovića na čelu ATP liste.

NOVAK ZAGRLIO LEPU BELORUSKINJU: Arina sve nasmejala komentarom ispod slike (FOTO)

KIRJOS ODBRUSIO ŠPANCIMA: "Ne želim da se IZVINIM Nadalu"

ŠAMPION SE VRATIO! Vimbldonov omaž Novaku (FOTO)

Talentovani španski igrač je tokom trajanja turnira u Kvinsu dizao svoju formu i napravio odličnu uvertiru za predstojeći Vimbldon.

U finalu mu je bilo potrebno nešto više od sat i po vremena. U prvom setu nije bilo brejkova sve do same završnice. De Minor je prvi pretio, u osmom gemu je Australijanac imao dve prilike da oduzme servis protivniku, ali nije uspeo, pa je kazna stigla već u narednom gemu.

Alkaraz je iskoristio svoju prvu šansu, a potom i dobro odservirao za osvajanje prvog seta.

Sličnu priču videli smo i u drugom setu. Sigurni su bili igrači pri servisu, a ponovo je Alkaraz bio taj koji je bio pravi u ključnim trenucima. Još jednom je iskoristio prvu brejk loptu sredinom seta i mirno priveo meč kraju.

Najveći teniski turnir, Vimbldon startuje trećeg jula i tu će Đoković imati priliku da se ponovo vrati na vrhu, iako je prošle godine došao do trofeja, ali se tada nisu dodeljivali bodovi.