NIŠTA OD ODBRANE TRONA: Ribakina poražena u četvrtfinalu Vimbldona

12.07.2023. 16:54
Žaber i Ribakina
Žaber i Ribakina / Izvor: Reuters

Dobila je prvi set, ali onda je stala.

Tunišanska teniserka Ons Žaber se plasirala u polufinale Vimbldona, pošto je sa 2:1 (6:7, 6:4, 6:1) pobedila Ruskinju koja nastupa za Kazahstan Jelenu Ribakinu.

GAZI SVE PRED SOBOM! Sabalenka deklasirala Amerikanku za polufinale Vimbldona

PO KO ZNA KOJI PUT! Nole ponovo pokazao kakav je čovek, gest koji je oduševio svet (VIDEO)

”NOVAK JE NAJBOLJI SERVER IKADA”: Sa Đokovićem želeo FIZIČKI da se obračuna, a sada ga hvali!

U prvom setu su viđena po dva brejka na obe strane, a u taj-brejku je bolja bila Ribakina 7:5.

Do ključnog brejka u drugom setu Žaber je stigla u završnici. U 10. gemu je iskoristila prvu brejk i set loptu i stigla do izjednačenja.

U trećem nije bilo problema za Ons i tako je Ribakina ostala bez šanse da odbranmi trofe.

Žaber će se za finale boriti protiv Beloruskinje Arine Sabalenke.