NOLE, ČUVAJ SE RUSA: Medvedev krenuo FURIOZNO u Melburnu

16.01.2023. 13:55
Danil Medvedev
Danil Medvedev / Izvor: Reuters

Amerikanac osvojio samo tri gema.

Ruski teniser Danil Medvedev ostvario je impresivnu pobedu na startu Australijan Opena. Trenutno osmi igrač na ATP lisiti deklasirao je Amerikanca Markosa Đerona sa 6:0, 6:1, 6:2.  Meč je trajao samo 97 minuta.

NOVAK KONAČNO NA TERENU: Srbin TRENIRAO sa zavojem na nozi

NIJE JOŠ ZA STARO GVOŽĐE: Nadal uz dosta MUKE prošao dalje

ŠOK! Nik Kirjos se POVUKAO sa Australijan opena

Medvedev je bio veliki favorit, ali se nije očekivalo da će na ovako ubdljiv način doći do drugog kola. Rus je od samog starta krenuo furiozno, čak tri puta oduzeo servis Amerikancu i sa zamo 37 minuta došao do vođstva u setovima.

Đeron je na početku drugog seta došao do prvog gema i izjednačio na 1:1. Međutim, Medvedev je ponovo dodao gas i vezao pet gemova za redom za dupliranje prednosti.

Ni treći set nije doneo neku veliku dramu. Đeron se ovoga puta držao do rezultata 2:2, ali je ponovo usledila serija Rusa koji je rutinski priveo meč kraju.

U narednom kolu, Medvedeva čeka duel sa Australijancem, Džonom Milmanom, koji je u prvom kolu savladao teškom mukom Mark-Andreu Hojslera iz Švajcarske u pet setova.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda Ivana Marušić, devojka Zorana Popovića