SVE BILO NAOPAKO: Medvedev preko Đokovića do ruskog finala u Dubaiju (VIDEO)

03.03.2023. 18:13
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Loš dan.

Srpski teniser Novak Đoković eliminisan je u polufinala turnira u Dubaiju, od njega je bio bolji Danil Medvedev 6:4, 6:4. Rus će u borbi za trofej igrati sa zemljakom Andrejom Rubljovim koji je bio bolji od Aleksandra Zvereva 6:3, 7:6.

NOVAK POSTAVIO NOVI REKORD: Ovo još NIKO nije uspeo!

ATP DUBAI: Rubljov u finalu, titulu brani protiv Đokovića ili Medvedeva

ATP SANTJAGO: Đere bez muke do osmine finala

U uvodnim gemovima oba igrača su bila sigurna na svoj servis, a prvu priliku za brejk je imao Medvedev u petom gemu, nije je iskoristio, ali jeste drugu i sredinom seta je došao do brejka.

Novak je posle tog gema izgubio i naredna dva, pa je bio na korak od gubitka prvog seta. Nada se vratila kada je Đoković uspeo da uzvrati jednim brejkom i stigne na 5:4, ali je Danil bio siguran na svoj servis i doša do prvog seta.

Srbin nije dobro počeo ni drugi set pošto je već u prvom gemu izgubio svoj servis i Rus je od starta bio u prednosti. Najveći Novakov problem je bio veliki broj grešaka, u jednom trenutku je to bilo čak 19 u odnosu na protivnika.

Đoković je u nekoliko navrata imao šansu da se vrati u meč, ali je Medvedev uvek bio pravi u bitnim momentima, odbijao sve te nalete i uspeo da dođe do velike pobede.

Rubljov i Medvedev finale igraju u subotu, a mlađi od dva Rusa brani titulu osvojenu pre godinu dana.