ATP MONTE KARLO: Anonimni Rus dugo mučio Đokovića, ali Novak nije dozvolio senzaciju

11.04.2023. 17:24 18:01
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

Najbolji teniser sveta počeo sezonu na šljaci.

Novak Đoković se posle nešto više od mesec dana pauze vratio na ATP tur na mastersu u Monte Karlu. Srpski as slavio je u drugom kolu protiv anonimnog Rusa Ivana Gahova koji ga je pošteno namučio, 7:6 (5), 6:2 u 108 minuta borbe.

NADAL UDARIO PO ĐOKOVIĆU KAO NIKAD PRE: Da smo slušali Novaka, bilo bi 10 puta više mrtvih

NOŽ U LEĐA JOKIĆU: ”Ne bih voleo da bude MVP, onda će biti GOAT”

PALA ODLUKA: Tadić prelomio gde će dalje

Najbolji teniser sveta je sporo ušao u duel sa 198. igračem sa ATP liste. Đoković je dozvolio Rusu da prvi stigne do dve vezane brejk lopte u petom gemu, ali ih je spasao. Identičnu šansu srpski as je prokockao u narednom gemu, a onda je Gahov oduzeo servis Novaku za senzacionalnih 4:3.

Međutim, uspeo je Đoković da načini ribrejk u osmom gemu i izjednači na 4:4, a onda je bez izgubljenog poena vratio vođstvo, 5:4. Nije tu bio kraj uzbuđenjima u prvom setu. Gahov je izjednačio, a onda je u 11. gemu imao 0:30. Novak je ipak uspo da veže četiri poena i povede sa 6:5. Levoruki Rus se nije predavao i izborio je taj-brejk protiv najboljeg na svetu na svom prvom mastersu u karijeri.

Đoković je poveo sa 2:0 u "doigravanju", Gahov izjednačio na 2:2, a onda je prvi teniser sveta stekao dva nova poena prednosti, zatim i tri vezane set lopte. Na kraju seta koji je trajao čak 69 minuta na semaforu je pisalo 7:6 (5) za Đokovića, pošto je Srbin iskoristio treću šansu.

Iako je tesno izgubio set Gahovu nije opao moral na početku drugog dela igre. Držao se do 2:2, kada mu je pala koncentracija, što je Đoković iskoristio i oduzeo mu servis za 3:2. Bio je to početak kraja za Rusa i rutinsko odrađivanje posla za najboljeg tenisera sveta. Načinio je Đoković novi brejk i poveo sa 5:2. Četvrtim vezanim gemom srpski as je stigao do pobede, 7:6, 6:2.

Đoković će u osmini finala igrati u četvrtak protiv pobednika italijanskog duela Luka Nardi - Lorenco Museti.

Pogledajte kako izgleda poznata navijačica Milana Klaudija Romani.