JOŠ DVA KORAKA: Novak posle preokreta u polufinalu Rolan Garosa (VIDEO)

06.06.2023. 14:47 18:56
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Bilo je malo drame.

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa pošto je savladao Karena Hačanova 3:1 (4:6, 7:6(0), 6:2, 6:4).

OTKRIO JE TAJNU: Novak pričao KOLIKO i KADA spava

IDIOTIZAM ILI PODLOST: Zverevu UGROŽAVAJU život na Rolan Garosu!

BRUKA NA ROLAN GAROSU: Sudija POGURAO Runea do POBEDE! Danac na "stubu srama" (VIDEO)

Novak je pobedu ostvario posle tri sata i 43 minuta borbe.

Vrlo dobro su u meč ušli i jedan i drugi igrač. Servis je besprekorno funkcionisao i u prva četiri gema nije bilo brejkova. No, prve prilike za tako nešto je imao Hačanov i odmah ih je iskoristio. To je se ispostavilo kao ključni detalj u prvom setu pošto do kraja nije bilo brejkova i Rus je osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Nije uspevao Novak da pronalazi rešenje za igru Hačanova, naročito je bilo problema na servis protivnika, o čemu dovoljno govorio podatak da Đoković nije imao brejk loptu u uvodna dva seta. Ipak, Đokovića je u igri držao njegov odličan servis, pa ni Rus nije imao brejk u drugom setu i sve je rešeno u taj-brejku. A tamo, onaj stari Novak. Nije Srbin dozvolio Hačanovu niti jedan poen, plesao je Đoković u tih sedam poena i došao do poravnanja.

U tom ritmu nastavio je Novak i u trećem setu. Preko dva sata igre smo čekali da srpski as dođe do brejk prilike, ali vredelo je… Đoković je iskoristio treću šansu i u prvom gemu seta došao do značajne prednosti. Relaksirano i sveže je izgledao Novak u trećem setu, pa je do duplog brejka stigao sredinom seta, da bi zatim dobio set rezultatom 6:2.

I na startu četvrtog seta je Nole pretio na servis protivnika, a do brejka je stigao u trećem gemu. Rus je priliku da se vrati u set imao već u narednom gemu, ali je propustio dve brejk šanse. Uzbuđenja je bilo i u nastavku seta. Prvo je Novak propustio dve brejk šanse pri rezultatu 4:2, da bi zatim Hačanov uspeo da se vrato u set i izjednači na 4:4. Ipak, Nole je odmah uzvratio sa novim brejkom, da bi zatim i rutinski odservirao za plasman među četiri najbolja igrača na Otvorenom prvenstvu Francuske.

U borbi za finale rival će mu biti bolji iz dvoboja Stefanosa Cicipas i Karlosa Alkaraza, taj duel se igra u utorak od 20:15.

6:4
Kraj meča! Novak Đoković je u polufinalu Rolan Garosa.

5:4
Kao da nije ni izgubio brejk prednosti! Novak ekspresno vraća prednost. Serviraće za polufinale u narednom gemu.

4:4
Neverovatno! Bio je Đoković na korak od osvajanja novog brejka u prethodnom gemu, ali je sada Hačanov izjednačio na 4:4. Dupla servis greška Đokovića na brejk lopti.

4:3
Izvukao se Hačanov. Imao je Novak dve brejk šanse, ali je Rus pokazao da se nikad ne predaje i uspeo je da se vrati u gem, a zatim ga i osvoji.

4:2
Brzo i lako. Novak rutinski osvaja još jedan gem. Sve odlično funkcioniše u igri Đokovića.

3:2
Raspucao se malo Hačanov. Još uvek je u igri Karen.

3:1
Imao je Karen dve brejk prilike, ali je Novak fenomenalno pogodio forhend paralelu kojom je spasio prvu, da bi as servisom još jednom sprečio Rusa da poravna rezultat.

2:1
BREJK! Pokušavao je Hačanov da se psihički podigne, ali jednostavno nema više sigurnosti u njegovoj igri i Novak je veoma blizu pobede.

1:1
Fenomalna forhend dijagonala, greška Hačanova i dva servis vinera bila su dovoljna Novaku da osvoji gem sa nulom.

0:1
Bilo je malo problema za Hačanova. Imao je Novak 0:30, ali je Rus sa četiri uzastopna poena došao do gema.

IV SET

6:2
To je to! Novak Đoković je na jedan set od plasmana u polufinale Rolan Garosa.

5:2
Nema odbrane protiv Novakovog riterna. Podigao je Đoković igru i sve kontroliše na ovom meču. Serviraće za osvajanje trećeg seta srpski teniser.

4:2
Uživanje je gledati Novaka u ovim trenucima. Sjajna igra srpskog asa kojom dolazi do dva gema suficita.
3:2
Eskpresno je Hačanov osvojio svoj servis gem. Ne predaje se još uvek u ovom setu.

3:1
Opušteno na terenu deluje Novak u trećem setu. Hačanov je apsolutno bez šansi na Đokovićev servis.

2:1
Uspeo je Rus da osvoji prvi gem u setu. Bilo je problema, ali je ipak smogao snage da preživi Novakov nalet.

2:0
Momentum je apsolutno na Novakovoj strani. Rutinski osvojen servis gem za nastavak dobrog niza.

1:0
Čekali smo dva puna seta da Novak Đoković dobije prvu priliku za brejk. Doduše, nije uspeo i da materijalizuje tu prvu priliku, ali jeste treću i već na startu seta ima značajnu prednost.

III SET

7:6
7:0 je rešio Novak taj-brejk u svoju korist i poravnao rezultat. Furiozno je Novak odigrao u ovom delu seta i jednostavno nije dao šansu Hačanovu.

6:6
TAJ-BREJK! Još jedan gem za Hačanova. Gledaćemo 13. gem seta.

6:5
Igra na mreži, pa zatim i nekoliko odličnih udaraca sa osnovne linije donele su Novaku osiguran taj-brejk.

5:5
Imao je Novak priliku u ovom gemu. Bilo je 30:30 i drugi servis Hačanova, ali je Đoković poslao bekhend slajs pravo u mrežu. Rus je osvojio peti gem u setu.

5:4
Bez izgubljenog poena je Novak došao do nove prednosti. Hačanov će u narednom gemu servirati za opstanak u setu.

4:4
Još i lakše je Hačanov osvojio novi servis gem. Sva je prilika da ćemo gledati taj-brejk, imajući u vidu trenutna zbivanja na terenu.

4:3
Gotovo identične gemove gledamo u drugom setu. Oba igrača su veoma sigurna pri servisu. Nema brejkova za sada.

3:3
Ne dozvoljava Hačanov Novaku nikakvu priliku. Sjajno danas Rus igra drop šotove, što je još jedan segment igre koji stvara probleme Novaku.

3:2
Imao je Novak 40:15, ali je odabrao teži način da dođe do gema i tek posle igre na razliku je ponovo stekao prednost.

2:2
Najviše od Novaka na servis protivnika smo videli u ovom gemu. Imao je Đoković 15:30 i vrlo dobru priliku da dođe do brejk lopte, ali ponovo je Srbin bio dekoncentrisan i pravio, za njega, atipične greške, pa je Hačanov došao do novog gema.

2:1
Đoković je značajno unapredio servis na startu drugog seta u odnosu na završnicu prvog dela igre i to mu donosi lake poene.

1:1
Nikako ne uspeva Novak da pročita servise Hačanova. Rus je vrlo raznovrstan pri prvom udarcu i za sada izgleda bolje na terenu.

1:0
Nije bilo problema za Novaka na startu drugog seta.

II SET

4:6
Osvojio je Hačanov prvi set! Apsolutno zasluženo je Rus stekao prednost, Novak nije imao nijednu brejk loptu.

4:5
Nije još Novak položio oružje u ovom delu igre. Imao je Karen dve set lopte, ali je Đoković uspeo da osvoji gem. Ipak, Hačanov će imati servis za osvajanje prvog seta.

3:5
Jeftine greške pravi Novak! Tri lagane lopte je Đoković izbacio u aut i sada je Hačanov na jedan gem od osvajanja prvog seta.

3:4
Bitan gem za Novaka. Bilo je malo problema, ali je Đoković smanjio rezultat i nije dozvolio Hačanovu da se dodatno odmakne.

2:4
Potvrdio je brejk Rus i sada ima sve u svojim rukama. Na korak je od osvajanja seta.

2:3
Ubedljivo najduži gem do sada! Karen Hačanov je prvi došao do brejk prilika, a zatim i brejka. Posle duple greške Novaka, Rus je imao dve vezane šanse, ali je Đoković uspeo da se izvuče... prvo je pogodio forhend paralelu, da bi nakon toga Karen izbacio bekhend u aut. Hačanov je zatim imao još tri brejk šanse i sjajnom forhend dijagonalom konačno došao do prvog vođstva na meču.

2:2
Sjajni su i jedan i drugi igrač pri servisu. O tome dovoljno govori podatak da su besprekorni kada ubace prvi servis.

2:1
Veoma brzo se završavaju gemovi na samom startu. Đoković je zahvaljujući dobrom početnom udarcu lagano došao do novog gema.