SKANDAL: Đoković dobio gem bez borbe, zvižduci u Parizu! Ovo se dešava jednom u 100 godina BUKVALNO, Alkaraz zbog povrede izgubio servis

09.06.2023. 17:48 17:57
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia
Nesvakidašnja scena.

Vrlo neobična situacija posle drugog gema trećeg seta. Karlos Alkaraz se povredio tokom poslednjeg poena drugog gema trećeg seta, pošto je Novak Đoković izjednačio na 1:1.

VAMOS-TAMOS: Đoković prošetao Alkaraza i na kraju brutalno poentirao (VIDEO)

LEGENDA UZ LEGENDU: Kakva gromada sa tribina bodri Đokovića

LUDORIJA ALKARAZA I ĐOKOVIĆEVA DŽENTLMENSKA REAKCIJA: Pogledajte jedan od poteza turnira - zaslužio je aplauz (VIDEO)

Prvi teniser sveta nije mogao da nastavi meč, ali nije bilo jasno da li je u pitanju povreda mišića ili skočnog zgloba. Alkaraz je tražio medicinski tretman na koji nije imao pravo u tom trenutku prema pravilima.

Španac je znao da će zbog toga izgubiti gem po propozicijama, ali pomoć doktora mu je bila neophodna.
Kada su se teniseri vratili na teren posle pauze od nekoliko minuta na semaforu je stajalo 2:1 za Đokovića, a publika na “Filip Šatrijeu” je zvižducima dočekala sudijsku odluku koja je doneta u skladu sa propozicijama.

Pitamo se samo da li bi publika tako zviždala da je naspram Alkaraza danas Rafel Nadal ili neki drugi as iz teniskog vrha.

Podsetimo, Đoković je dobio prvi set 6:3, Alkaraz je bio bolji u drugom 7:5, dok je treći set na kraju završen rezultatom 6:1 za srpskog asa, pošto Alkaraz nije mogao da se kreće.