17.01.2024. 11:25
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Meč drugog kola.

Najbolji svetski teniser Novak Đoković se mučio u meču drugog kola Australijan opena protiv domaćeg igrača Alekseja Popirina. Slavio je Srbin sa 3:1 (6:3, 4:6, 7:6, 6:3), ali svakako je bilo sve osim lako.

Dobio je prvi set sa 6:3, ali momak ruskog porekla mu je uzvratio sa 6:4 u drugom. Treći set je rešen u taj-brejku koji je dobio Srbin sa 7:4. U poslednjem nije bilo previše uzbuđenja i Novak je završio duel i zakazao meč sa Argentincem Tomasom Martinom Ečeverijom.

AO: Kraj za Kecmanovića protiv najboljih na svetuMiomir Kecmanović

AO: Kraj za Kecmanovića protiv najboljih na svetu

TUŽNA VEST: Preminula supruga slavnog teniseraMihail Južnji

TUŽNA VEST: Preminula supruga slavnog tenisera

ŠOK U MELBURNU: Ruska tinejdžerka POČISTILA jednog od glavnih favoritaMira Andrejeva

ŠOK U MELBURNU: Ruska tinejdžerka POČISTILA jednog od glavnih favorita

Odlično je Srbin započeo duel. Imao je Novak dve brejk lopte u četvrtom gemu, ali je momak ruskog porekla koji nastupa za Australiju uspeo da se izvuče. Zatim je Đoković dobio novu šansu i u narednom servis gemu posle dve duple greške. Opet je Popirin dobrim servisima uspeo da poravna na 3:3.

Naravno u osmom gemu nije uspeo da izdrži Popirin i izgubio je svoj servis, a u narednom gemu je Novak završio prvi set rezultatom 6:3.

Australijanac je dobro otvorio drugi set i došao je do brejka već u četvrtom gemu. Stigao je do 5:3 i na servisu je bio Aleksej. Novak je uzeo prva tri poena u tom gemu i uspeo je da iskoristi treću brejk loptu i vratio se u set.

Ipak, već u narednom gemu je Popirin ponovo uzeo brejk i sa 6:4 je slavio i poravnao rezultat u setovima i tada pomalo provocirao Srbina sa proslavom.

Nije viđen brejk u prvih pet gemova trećeg seta, a tada je domaći igrač zatražio medicinski taj-aut. Vratio se na teren bez vidljivih problema čak je zadao dosta muka Đokoviću u šestom gemu koji je Srbin dobio za 3:3.

Opet je Novak ušao u probleme u desetom gemu. Spasao je prvo tri vezane set lopte, a zatim i još jednu, ali preživeo je sve i izjednačio na 5:5.

Ušao je treći set u taj-brejk koji je Novak dobio sa 7:4. Posle poraza u 13. gemu protiv Prižmića nije bilo ni očekivano da i u drugom kolu dozvoli sebi takav luksuz Đoković.

Novak je krenuo sigurno da igra na svom servisu, a do brejka je došao u šestom gemu. Do kraja je lagano priveo duel kraju i prošao dalje. Nije uspeo da završi sa 6:2 iako je imao 0:40 na servis Popirina, ali u narednom gemu nije prokockao prednost i pobedio je.

Novak Đoković je pre ovog duela u karijeri imao 30 mečeva protiv domaćih tenisera na Grend slemovima i samo jednom je poražen i to od Endija Mareja na Vimbldonu.

Inače pre ovog meča je završen meč Tomas Martin Ečeveri - Gael Monfis i Argentinac će igrati protiv novaka u trećem kolu.