EKSPRESNO: Novak lako sa Štrufom za pobedu Srbije

27.11.2021. 18:56
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: MN Press

Đoković u dva seta završio posao.

Novak Đoković doneo je izjednačenje Srbiji protiv Nemačke drugog dana turnira Dejvis kupa u Austriji pošto je maksimalnim rezultatom savladao Jan-Lenerda Štrufa (6:2, 6:4) za sat i 14 minuta igre.

VELIKA ŠTETA: I on je svestan da izostanak Novaka Đokovića sa Australijan opena ne bi bio dobar za sport

DEJVIS KUP: Britanci pobedili Francuze, šok za Australijance

PRONAĐENA "RUPA" U PRAVILU: Novak može da dođe u Melburn, a da se ne zna da li je vakcinisan

Bilo je jasno od starta da će Novak pokušati da što pre reši ovaj meč. Napravio je brejk već u prvom gemu i održavao prednost, da bi u petom propustio još dve prilike. Ipka, tada propušteno je iskoristio u sedmom gemu za vođstvo od 5:2, a ubrzo i osvajanje prvog seta.

Drugi set je bio gotovo preslikan prvom. Ponovo je Novak napravio brejk na startu i uspeo da ga potvrdi, a zatim je u nekoliko navrata pritiskao Štrufov servis, ali je Nemac uspeo da izdrži i osvaja gemove. Ipak, do kraja meča nije bilo promena, Novak je bio siguran na svoj servis i stigao do očekivane pobede.

Novak Đoković od 19 časova igra protiv Jana-Lenarda Štrufa drugi meč današnjeg programa Dejvis kupa u kojem se sastaju Srbija i Nemačka. Najbolji teniser sveta pokušaće da pobedom izjednači rezultat protiv Nemaca koji vode sa 1:0 pošto je u prvom meču Dominik Kepfer savladao Filipa Krajinovića sa 2:0 (7:6 (7:4), 6:4).

Đoković je u petak u meču protiv Austrije savladao Denisa Novaka i dao svoj doprinos u pobedi od 3:0, a očekuje se da i protiv Nemačke uradi ono što je do njega kako bi Srbija uspela direktno da se plasira u četvrtfinale.

Najbolji teniser sveta i Štruf su do sada odigrali šest mečeva, a Đoković ima maksimalan učlinaok od svih šest pobeda. U tih šest mečeva Štruf je uspeo da osvoji samo jedan set, na Australijan openu prošle godine u prvom kolu.

6:4
Đoković je savladao Štrufa u dva seta i doneo Srbiji izjednačenje protiv Nemačke. Iskoristio je Novak drugu meč loptu.
5:4
Štruf je osvojio jedan lagan gem, ali Đoković sada servira za meč.
5:3
Ovo je bio najteži gem za Đokovića od poečtak meča pošto je Štruf stigao do đusa, ali više nije mogao.
4:3
Uspeo je Štruf da osvoji gem, mada je Novak imao 30:30, ali nije uspeo da do kraja izvrši pritisak na Nemca.
4:2
Novak vrlo siguran na svoj servis i sve je bliži pobedi.
3:2
Izvrišio je pritisak Novak na Šutrfov servis, ali je Nemac uspeo da se izvuče i dođe od gema.
3:1
Održava Novak lako brejk prednosti.
2:1
Uspeva Štruf da dođe do prvog gema u drugom setu.
2:0
Potvrđuje Novak brejk.
1:0
Nastavlja Đoković u istom ritmu, brejkom je otvorio drugi set.

DRUGI SET

6:2
Manje od pola sata bilo je potrebno Đokoviću da osvoji prvi set protiv Štrufa.
5:2
Drugi put u prvom setu Novakj pravi brejk i sada će servirati za osvajanje prvog seta.
4:2
Još jedan siguran gem za Novaka.
3:2
Propustio je Novak dve brejk lopte, Štruf je uspeo da se odbrani i ipak osvoji gem na svoj servis.
3:1
Novak je vrlo siguran na svoj servis.
2:1
Uspeo je Štruf da osvoji prvi gem u meču, iako je Đoković imao 30:30 i probao da izvrši pritisak na servis Nemca.
2:0
Potvrđuje Novak brejk sigurnim gemom na svoj servis.
1:0
Odmah na startu meča Novak pravi brejk, Štruf nije osvojio nijedan poen na svoj servis.