KRAJ ZA NOVAKA U ŽENEVI! Od očaja do sjaja i nazad, Đoković ostao bez finala

24.05.2024. 13:41
Novak
Novak / Izvor: (Martial Trezzini/Keystone via AP

Najblji teniser sveta svih vremena Novak Đoković poražen je od Tomaša Mahača sa 1:2 (4:6, 6:0, 1:6) u polufinalu ATP turnira u Ženevi.

Veoma promenljivo igrao je Đoković, počeo je dobro, a onda je usledio period katastrofalne igre. Potom je u drugom delu demonstrirao silu, da bi na kraju ponovo potonuo.

Žalio se Novak i na bolove u ruci, što ga je u mnogome omelo u ovom meču.

Uvodna dva gema trajala su 20 minuta, usledio je niz od tri vezana gema Srbina, te je Đoković poveo sa 4:1. Ne samo da nije uspeo da zadrži prednost, već je potpuno poklekao i dopustio protivniku pet vezanih gemova za vođstvo Mahača 4:6.

Nije delovao Novak dobro, u jednom momentu se činilo da je i povratio pored terena, tražio je medicinsku pomoć i žalio se na ruku.

I kada to niko nije očekivao, Đoković drugi set rešava u svoju korist sa 6:0. Potpuno je izbacio iz koloseka protivnika i oduzeo mu tri servis gema.

Izgledao je kao da je slomio protivnika, no...osvaja prvi gem trećeg seta Đoković, a onda Mahač vezuje pet gemova, uz dva brejka.

Mahač će u finalu igrati sa boljim iz duela Rud - Koboli.

Za Novaka je učešće u Ženevi završeno, ali ga već od sledeće nedelje očekuje odbrana titule na Rolan Garosu.

Kraj, poraz Novaka

Izgubio je Đoković od Mahača sa 1:2

1:5

Nije se uzdrmao Mahač! Vodi 5:1, na gem je od pobede nad Đokovićem.

1:4 brejk

Ponovo je Čeh oduzeo servis našem asu. Deluje kao da Đoković nema snage da preokrene ovo, dva brejka prednosti za Mahača

1:3

Uz malo muke i spasenu jednu brejk loptu, Tomaš Mahač overava brejk

1:2 brejk

Poveo je Mahač 0:30, stigao je to Novak, ali dva vezana poena protivnika za brejk na početku trećeg seta. Ne ide bekhend Đokoviću.

1:1

Prekida Mahač seriju Novaka svojim dobrim servisima.

1:0

Sedmim vezanim gemom na meču Srbin započinje treći set. U njemu je imao otpor Mahača, ali je naš as poveo sa 1:0

6:0

Pomeo je Novak Mahača u drugom setu, niko nije očekivao ovakav epilog nakon kraja prvog dela meča. Sjajan potez Đokovića u ovom gemu, na 15:40 imao je set loptu, Tomaš je odservirao duplu servis grešku, ali je Novak rekao da je lopta bila dobra, te je gem produžen na još jedan poen.

5:0

Umalo da Đoković uprska, suočio se sa tri brejk lopte, ali je na svakoj od njih izvrsno odigrao, te ih najpre spasao, a onda i došao do gema.

4:0 BREJK

Dupli brejk Novaka. Niko nije očekivao na početku ovog seta da će se ovako odvijati njegov tok. Mahač je počeo mnogo da greši, Nole da lovi te njegove poteze.

3:0

Potvrdio je brejk Đoković. Početkom gema u jednom momentu delovalo je kao da je Novak povratio pored terena.

2:0 BREJK

Pomalo neočekivano, Novak oduzima servis Mahaču. Prvu brejk loptu je propustio Srbin, ali je drugu iskoristio sjajnim udarcem.

1:0

Pre početka drugog seta Novak je imao medicinsku pomoć, problem je defintivno desna ruka, a Srbin je odlučio da nastavi meč. Došao je do gema bez mnogo muke, ali i bez mnogo truda, deluje nonšalantno naš as.

1. set

4:6

Peti vezani gem za Mahača, čime osvaja prvi set. Novak se gotovo predao, ni ne ide na loptu, nešto ne funkcioniše. Videćemo šta donosi nastavak

4:5 brejk

Ne ide, ne vredi, novi izgubljen servis Novaka. Serviraće Mahač za set.

4:4

Izjednačenje, poravnao je Mahač. Imao je Srbin brejk loptu, ali je nije iskoristio.

4:3 brejk

Vraća Mahač brejk, nije Novak delovao dobro u ovom gemu, previše je dopustio rivalu koji je iskorsitio prvu brejk loptu.

4:2

Dolazi Mahač do novog gema, smanjio je razliku, ali i dalje ima gem zaostatka.

4:1

Potvrdio je brejk Novak! Završio je ovaj gem impresivnom bekhend paralelom, bez mnogo truda i kretanja lomi rivala.

3:1 BREJK!

Oduzeo je Nole servis rivalu. Iako je na klupi pre početka gema držao peškir na glavi i sakrio lice, te tokom gema pokazivao na ruku, kao da je u pitanju problem, on je napravio brejk.

2:1

Sa jednim izgubljenim poenom Novak osvaja ovaj gem. Nakon uvodna dva gema koja su trajala 20 minuta, treći je bio kraći.

1:1

Imao je Đoković jednu brejk loptu, ali Čeh je uspeo da se izvuče.

1:0

U uvodnom gemu Novak je na svom servisu uzeo prva dva poena, a zatim je Čeh stigao do brejk lopte. Bio je dva puta na poen do gema Mahač, ali na kraju je Đoković poveo sa 1:0. Gem je trajao 12 minuta.

Novak je u četvrtfinalu pobedio Holanđanina Talona Grikspora sa 2:0 (7:5, 6:1), a a meč protiv Čeha je idealna prilika za Đokovića da pronađe pravi ritam pred Rolan Garos koji sledi.