18°C
07.05.2024.
117.1119
108.7491

NOVAK SAZNAO PROTIVNIKA U POLUFINALU: Siner maksimalnim rezultatom savladao Rubljova

23.01.2024. 15:37
Janik Siner
Janik Siner / Izvor: Profimedia

Italijan prvi put među četiri najbolja u Melburnu.

Italijan Janik Siner biće protivnik Novaka Đokovića u polufinalu Australijan opena pošto je maksimalnim rezultatom (6:4, 7:6 (7:5), 6:3) posle dva sata i 41 minuta igre savladao ruskog tenisera Andreja Rubljova. Biće ovo prvo polufinale u karijeri u Melburnu za italijanskog tenisera.

FRIC ŽALI: Da sam igrao kao u prva dva seta...Tejlor Fric

FRIC ŽALI: Da sam igrao kao u prva dva seta...

SABALENKA JE SILA: Beloruskinja preko Čehinje do polufinalaArina Sabelenka

SABALENKA JE SILA: Beloruskinja preko Čehinje do polufinala

PO OVOME NIJE BIO NAJBOLJI NI U SRBIJI: Novak je stigao još jedan rekord, a u četvrtak može da ga preuzmeNovak Đoković

Andreju Rubljovu je glavna prepreka ka boljim rezultatima njegova glava, a to se i na ovom meču pokazaloo u nekoliko navrata. Rus je bio prvi koji je imao d ve brejk šanse, ali nije uspeo da ih iskoristi u četvrtom gemu, a već u narednom mu je Siner oduzeo servis i stigao do brejka prednosti koji je sačuvao do kraja seta i poveo sa 1:0.

U drugom setu brejka nije bilo mada su oba tenisera propustila po četiri prilike, da bi se otišlaoi u taj-brejk. U njemu je sve išlo na ruku Rubljovu. Poveo je Rus sa 5:1, Siner uspeo da smanji na 5:2 i dva servisa imao je Rubljov. Međutim, ponovo je glava izdala ruskog tenisera. Propsutio je obe prilike i samo se čekala egzekucija Italijana koja je ubrzo stigla. Vezao je Siner šesrt poena i osvojio taj-brejk rezultatom 7:5.

Delovalo je da Rubljov nije potpuno potonuo posle drugog seta pošto je u trećem imao dve brejk lopte u trećem gemu, ali je Siner uspeo ponovo da se odbrani, a zatim u šestom gemu napravi brejk i praktično okonča ovaj meč. Italijan je rutinski sačuvao brejk prednosti i stigao do pobede koja mu je donela prvo polufinale u karijeri na Australijan openu.