RAFA SPREMI SE, NOVAK DOLAZI: Đoković savladao Beretinija i zakazao megdan sa Nadalom!

09.06.2021. 19:34 17:13
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Bitka za polufinale.

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa nakon što je na pariškoj šljaci savladao italijana Matea Beretinija sa 3:1 (6:3, 6:2, 6:7, 7:5) nakon više od tri i po časa igre.

PONOVO JE OKRENUO PLOČU: Vilander sad veruje u Novaka, dao mu je čak i savet kako da pobedi Nadala

ROLAN GAROS: Senzacija - ispao BRANILAC titule!

NOVI EPSKI DUEL U NAJAVI: Nadal OBEZBEDIO polufinale, čeka se Đoković!

Sjajno je Beretini ušao u ovaj meč, hrabro je izvodio udarce i sjajno servirao. Velika borba viđena je u prvih nekoliko gemova kada je Novak došao  do brejka pri rezultatu 2:1 uprkos sjajnim servisima Italijana.

Novak je brejk prednosti održao do kraja i uz dosta duge razmene i snažne udarce osvojio prvi set nakon 54 minuta igre.

U drugom setu Beretini se više skoncentrisao na snagu svog servisa što ga je održavalo u igri sve do rezultata 2:2 kada nije mogao da se odupre napadim Đokovića sa osnovne linije te mu je dozvolio da mu oduzme servis.

Prvi reket sveta se takođe u narednim gemovima skoncentrisao na preciznost i jačinu svog servisa te se odupirao napadima Italijana koji je pucao iz svih oružja kako bi se vratio u set, ali nije uspeo. Posustao je Beretini još jednom u drugom setu čak i na svom servisu te je omugićio Novaku još jedan brejk uz pomoć kojeg novak došao do prednosti od 2:0 nakon 36 minuta igre u drugom setu.

Treći set krasila je sjajna borba  i izdržljivost i sa jedne i sa druge strane mreže.

Beretini je sjajno servirao, prave projektile je slao na Novakovu stranu mreže ali je srpski teniser uspevao da ih vrati, što je dodatno izdeprimira Italijana.

Novak je takođe zadržao sve svoje servis gemove u trećem setu te je treći set uveden u taj-brejk.

Imao je Đoković svoju šansu u taj-brejku imao je mini brejk prednosti pri rezultatu 5:4, međutim Beretini je vezano osviojio 3 naredna poena i došao do prvog seta u meču i tako smanjio rezultat na 2:1 u setovima posle odigranih 58 minuta igre u trećem setu.

Mateo Beretini
Mateo Beretini / Izvor: Reuters

Oštro i na sve ili ništa je krenuo Beretini u četvrti set. Stizao je nemoguće, i ciljao linije.

Hrabro se držao i srpski teniser koji je ostao snažan na svom servisu i odolevao napadima Italijana.

Nakon duže pauze, zbog pražnjenja tribina zbog početka policijskog časa, teniseri su uzeli oduška, odmorili, resetovali se i ponovo nastavili borbu.

Kada se činilo da meč ide u novi taj-brejk Đoković je uspeo da iskoristi treću meč loptu na Beretinijev servis i tako zakaže polufinale sa Rafaelom Nadalom.

Tok meča možete ispratit ispod ovog teksta.

ĐOKOVIĆ  -  BERETINI 6:3 , 6:2 , 6:7, 7:5

7:5
POBEDA NOVAKA!!! Spasao je Beretini dve meč lopte u ovom gemu ali treću nije mogao!!!
6:5
Gem za Đokovića! Vezao je dva asa u gemu i obezbedio taj-brejk.
5:5
Uspeva Beretini da ostvari opstanak i u ovom setu! Nestvaran tenis i test izdržljivosti gledamo na pariškoj šljaci.
5:4
Sjajno odigran gem! Đoković je dominanto došao u vođstvo.
4:4
Od 40:0 za Italijana, dolazimo do 40:40 posle tri velike greške. Novak pravi veliku grešku na drugi servis i Beretini preokreće gem.

3:3
Uspeo je Beretini da spasi brejk loptu Đokovića koji je u promeni nezgodno pao na šljaku,
23:11
Teniseri ponovo na terenu! U toku je zagrevanje. Tribine su prazne.
22:55
Meč u Parizu je prekinut!! Policijski čas u Parizu počinje za koji minut iz tog razloga publika mora da napusti stadion. Đoković i Beretini su primorani da napuste teren dok se ne isprazni dvorana.
3:2
Nimalo lak gem za Novaka! Došao je Beretini do 40:40 ali je Đoković uspeo da veže dva poena i ponovo ostvari prednost.
2:2
Sa nulom dobija Beretini ovaj gem! Servis Italijana sve jači.
2:1
Uspeva Novak da povede u četvrtom setu! Servis i dalje sjajno funckioniše.
1:1
RASPUCAO SE BERETINI! Svašta je uspevao da stigne Italijan...u ovom setu ide na sve ili ništa.
1:0
GEM ZA ĐOKOVIĆA!! Namučio se prilično srpski teniser u prvom gemu četvrtog seta ali je uprkos duploj servis grešci osvojio prvi gem.

III set

5:7 SET, BERETINI! Uspeva Italijan da smanji Đokovićevu prednost!

5:6 SET LOPTA ZA BERETINIJA!!! Proklizao je Novak i ispustio ovu loptu.

5:5 Greška Đokovića! Izjedančenje!

5:4 JOŠ JEDNOM NOVAK ODUZIMA SERVIS BERETINIJU!

4:4 SJAJAN NOVAK!!! Vraća mini brejk i poravnava rezultat! Izdržao je Srbin svaki napad Italijana!

3:4 MINI BREJK za Beretinija!

3:3 Poravnava Đoković!

2:3 Još jedan as za Beretinija!

2:2 Viner za Beretiniija! Dosta rizikuje Italijan u ovom taj brejku!

2:1 Sve stiže Novak i dolazi u vođstvo!

1:1 uzvraća sjajno Đoković

0:1 asom startuje Beretini

6:6
IDE TREĆI SET U TAJ-BREJK
5:6
Beretini takođe siguran! Obezbedio je taj-brejk u trećem setu. Ostaje nam da vidimo hoće li i Novak.
5:5
Siguran Srbin na svom servisu! Izjedančenje!
4:5
Nije iskoristio brejk priliku Đoković i sada će morati dosta skoncentrisano da odservira sledeći gem koji će mu omogužiti da ostane u setu.

4:4
GEM; NOVAK! Sve ozbiljniji postaje ovaj set. Bez brejk lopti i bez preterano rizika Đoković dolazi do izjedančenja,
3:4
Dobar gem za Beretinija! Razornim servisima uspevao je da u svakom poenu bude u blagoj prednosti koji je znao da iskoristi.
3:3
Brani svoj servis Novak! Sjajno je uspostavio kontrolu nad svakim poenom i nekolko puta primorao italani na grešku.

2:3
Beretini ponovo u vođstvu! Čuva servis Mateo i nakon nekoliko sjajno i snažno upućenih dijagonala osvaja svoj servis gem.
2:2
Novak ponovo poravnava rezultat. Kako sada izgleda ima punu kontrolu u svim poenima.
1:2
Vodi Beretini! Preživeo je nekako Itallijan sve napade Đokovića i uspeo da osvoji svoj servis gem nakon izjedančenja i prednosti.
1:1
Siguran i lak gem za Đokovića! Srbin prosto bombarduje sa osnove lineje dok Beretini nema adekvatan odgovor na to.
0:1
Nije ovo bio lak gem za Beretinija. Dosta se mučio u poenima i loptama koje mu je Đoković bacao sa linije. Ipak servis još uvek nije servis izdao Italijana.

III set

6:2
I DRUGI SET U KORIST ĐOKOVIĆA!!! Sjajna igra i sjajnim servisa do 2:0 u setovima
5:2
NOVI BREJK ZA ĐOKOVIĆA!!!Napadao je Novak sve jače servis Beretinaja koji uspevao snažnim i ofanzivnim udarcima da se održi na površini ovog seta! Međutim Srbin je uzvratio sjajnim dijagonalama sa osnovne linije i tako došao do novog brejka.

4:2
Potvrđuje brejk Novak!!! Sve od sebe je dao Beretini kako bi nekako uspeo da se vrati u set i oduzme servis Đokoviću. POšlo mu je za rukom da dođe do 40:40 ali je onda dva poena prepustio Srbinu.
3:2
BREJK ZA NOVAKA!!! Vraćao je rakete od servisa srpski teniser i konačno je uspeo da nametne svoj ritam tokom celog gema što ga je dovelo do novog brejka u ovom meču!

2:2
Poravnava rezultat Novak! I on se skoncentrisao na snažan servis, poeni su sve kraći.
1:2
Čuva svoj servis italijan. Kao da je ponestalo snage i sa jedne i sa druge strane pa se sve usmerava na snažan i pre svega precizan servis.
1:1
Novak uzvraća istom merom! Sjajno ga služi servis ali i forhend kojom je upisao sjajan viner kada je raspalio po dijagonali protivnika.
0:1
Duplu grešku je napravio Beretini na samom početku seta, ali je odmah nakon toga upisao i novi as. U nastavku gema nastavio je Beretini sjajno da servira što mu je i pomoglo u osvajanju ovog gema.

II set

6:3
SET ZA ĐOKOVIĆA!!! Konačno jedan lakši gem i to na kraju setu. Odličan servis novaka za osvajanje prvog seta.

5:3
Zaista sjajan tenis se može videti sada na pariškoj šljaci. Nema lakih gemova, takav je bio slučaj i sa ovim. Beretini je osvojio drugu gem loptu i preživao Novakov nalet sa početka gema.
5:2
Krenuo je jako Beretini u ovaj gem, osvojio prva dva poena nakon čega je Novak bio primoran da rizikuje što mu se i isplatilo. Međutim Italijan došao do brejk lopte koju je Novak uspeo da spasi. I sa dva moćna napada na mrežu dođe na korak do osvajanja prvog seta.
4:2
Smanjuje Italijan Novakovu prednost nakon serije dužih razmeni Beretini je bio precizniji.
4:1
NAJDUŽI GEM U MEČU! Pucao je Beretini iz svih oružja međutim Novak je uzvrađao paljbu i nakon nekoliko propuštenih gem lopti došao do potvrde brejka uz prepoznatljivi urlik zadovoljstva!
3:1
BREJK ZA NOVAKA!! Namučio je Novak sada Beretinija. Ušao je seriju sjajnih ritern udaraca kojis u dosta zadavali muka italijanskom tenisru. Došao je Novak i do prve brejk lopte koju je Beretini ekspresno spasao uz pomoć odličnog servisa. Međutim nakon duže razmene, Novak dolazi do nove brejk prilike koju je iskoristio!

2:1
Još jedan težag gem za Novaka. Beretini se sjajno kreće što onemogućava da Novak nametne svoj tempo igre. Pri rezultatu 30:30 Beretini je došao do druge brejk lopte u meču međutim Đoković je uspeo da je odbrani sjajnom forhenda paralelom na koju se nadovezao treći as na meču.
1:1
Beretini je pokazao u ovom gemu da je jedan od najboljih servera sveta. Lako je osvojio gem i poravnao rezultat na startu meča.
1:0
Gem za Novaka!!! Nimalo lak početak za srpskog tenisera. Duga i snažna razmena udaraca na samom početku meča. Italijan se vrlo dobro postavlja i hrabro je ušao u meč. Došao je Beretini do brejk lopte ali mu je Đoković uskratio, vezao je dva as servisa i treći servis viner i tako osvojio prvi gem u ovom meču.
20:01
Meč je počeo!!! Prvi na servisu je prvi reket sveta Novak Đoković.

I set

19:53
Igrači su na terenu! Publike na stadionu "Filip Šatrije" ima oko 5.000 što je svakako mnogo više i bolje za atmosferu nego prethodnih dana turnira. U toku je zagrevanje.