WTA GVANGŽU: Jelena Janković pobedila Hrvaticu i hrli ka odbrani titule (FOTO)

23.09.2016. 12:00
Jelena Janković
Jelena Janković / Izvor: Profimedia

Savladana Ana Konjuh 2:0, po setovima 7:5, 7:6 (9:7).

Srpska teniserka hrli ka odbrani titule u Kini! Jelena Janković pobedila je hrvatsku teniserku Anu Konjuh rezultatom po setovima 7:5, 7:6 (9:7).

TO MOGU SAMO NOVAK I RAFA: Majstorija, osmeha, fudbala, ma svega je bilo u EGZIBICIJI (VIDEO)

Jankovićeva je prva stigla do brejka, povela je 4:2 ali joj to nije pomoglo jer je protivnica odmah uspela da ga vrati i izjednači na 4:4. Pri rezultatu 4:5 za srpsku teniserku i na servis Konjuh, Jelena je imala tri brejk šanse, ali je nažalost ispustila. Ipak je na kraju uspela da osvoji set I oduzme protivnici servis kad je bilo najpotrebnije – 7:5.

Odmah na početku drugog seta, Hrvatica je uspela da uzme brejk i povede 2:0. Jelena je osvojila svoj naredni gem ali je opet Konjuh oduzela servis i vodila 4:1. Jankovićeva se vratila u meč pa je uzvratila brejkom i smanjila razliku.

Drugi set otišao je u taj-brejk i Jelena je odmah povela 3:0 ali je poklekla I dopustila rivalki da dođe do vođstva od 4:3. Spasila je dve set lopte i na kraju došla do meč lopte ali prvu nije iskoristila.

E TO SE ZOVE DEKOLTE: Serena Vilijams RASPAMETILA prolaznike u Milanu (FOTO)

Meč je trajao 1 sat i 46 minuta. Jelenina protivnica u finalu biće pobednica iz duela Anet Kontavei iz Estonije I Ukrajinke Lesie Curenko. Finalni meč se igra u 9 časova po našem vremenu.