9°C
24.04.2024.
117.1643
109.4482

POZNAT EVENTUALNI PROTIVNIK ĐOKOVIĆA U POLUFINALU: Pol savladao Šeltona u četiri seta

25.01.2023. 08:46
Tomi Pol
Tomi Pol / Izvor: Reuters
Amerikanac bolji od sunarodnika posle tri sata igre.

Amerikanac Tomi Pol ostvario je najveći uspeh u karijeri plasiravši se u polufinale Australijan opena pošto je savladao sunarodnika Bena Šelotna sa 3:1 (7:6 (8:6), 6:3, 5:7, 6:4) posle tri sata i osam minuta igre.Pol će u polufinalu igrati sa pobednikom meč između Novaka Đokovića i Andreja Rubljova.

AUSTRALIJAN OPEN: Nastavlja se san o BELORUSKOM finalu

OPERISAN KIRJOS: Poznato kada se Australijanac vraća na teren

RETKO LEPA ŽENA! Cicipas prošao u finale pa šmekerski pozvao NJU da ga bodri, evo ko je ona (FOTO)

Prvi set doneo je veliku brobu i samo jednu brejk loptu koju je Pol propustio da iskoristi u trećem gemu. Oba tenisera nastavila su da čuvaj usvoj servis i otišlo se u taj-brejk u kojem je Pol stigao do set lopte posle mini brejka i uspeo odamh da je iskoristi za vođstvo od 1:0. Početni gemovi drugog seta prošli su u sigurnoj igri oba tenisera na svoj servis da bi se odlučujući trenuci dogodili u četvrtom, petom i šestom gemu. Prvo je Pol propustio brejk loptu, a zatim i Šelton nije iskoristio dve šanse za brejk, da bi u šestom gemu Pol konačno napravio brejk iz druge šanse i poveo sa 4:2 posle čega je do kraja sačuva brejk prednosti i poveo sa 2:0.

Šelton se nije predavao mada je u trećem gemu trećeg seta morao da spašava četiri brejk lopte, da bi u sedmom gmeu ipak izgubio servis. Međutim, revanširao se Šelton već ui narednom gemu sunarodniku i vratio mu brejk, iako je već u narednom gemu morao da neutrališe još tri brejk lopte. Kada se iz toga izvukao, Šelton je dočekao novu priliku u 12. gemu i iskoristio prvu brejk i set loptu i smanjio na 2:1.

Pol je na startu četvrtog seta odmah oduzeo servis sunarodniku i brejk prednosti je držao do same završnice kada je u devetom gemu imao meč loptu na servis Šeltona. Ovaj je uspeo da izvuče gem na svoj servis, ali u narednom je Pol na svoj servis uspeo da stigne do trijumfa i plasmana u polufinale.