PROPUŠTENA PRILIKA U PARIZU: Lajović osvojio prvi set i izgubio od De Minora

01.11.2023. 17:37
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: MN Press

Meč je trajao dva sata i 11 minuta.

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u drugom kolu Mastersa u Parizu pošto ga je u tri seta posle preokreta savladao Australijanac Aleks De Minor (6:4, 4:6, 4:6) za dva sata i 11 minuta igre.

NOVAK ILI ALKARAZ? Obmanuti talenat tenisa i iscelitelj frustracija onih koji ne žele da priznaju - Đoković je GOAT Karlos Alkaraz, Novak Đoković

ATP PARIZ: Cicipas spasao četiri set lopte i srušio Ože-AlijasimaStefanos Cicipas

ATP PARIZ: Cicipas spasao četiri set lopte i srušio Ože-Alijasima

MEKINRO: San mi je da igram protiv Rodžera na Vimldonu, sa Rafom ni slučajno u ParizuDžon Mekinro

Lajović je već u drugom gemu imao brejk loptu, ali je De Minor uspeo da je spasi, a zatim su oba tenisera čuvala svoj servis sve do poslednjeg gema u setu kada je Lajović iskoristio treću brejk i set loptu i poveo sa 1:0.  Ponovo je srpski teniser propustio jednu brejk priliku u drubgom gemu drugog seta, ali je i spasio dve u narednom gemu na svoj servis. D Minor je međutim, uspeo da dođe do još jedne brejk šanse i odmah je iskoristi za vođstvo 4:3 i taj brejk prednosti mu je bio dovoljan da stigen do izjednačenja u setovima.

Nije dobro pšočelo po Lajovića u odlučujućem setu. De Minor mu je odmah oduzeo servis i zatim potvrdio brejk, da bi se Lajović revanširao u četvrtom gemu, al ije Australijanac odmah potom i drugi put uspeo da mu oduzme servis. Taj brejk prednosti ispostavio se kao dovoljan Australijancu da savlada Lajovića i plasira se u narednu rundu.