PRVA GREN SLEM TITULA U KARIJERI: Koko Gof posle preokreta savladala Sabalenku u Njujorku

10.09.2023. 08:49
Koko Gof
Koko Gof / Izvor: Profimedia

Amerikanki je bilo potrebno nešto više od dva sata za trijumf.

Američka teniserka Koko Gof osvojila je Ju Es Open pošto je u finalu poslednjeg gren slema u sezoni posle preokreta savladala Beloruskinju Arinu Sabalenku sa 2:1 (2:6, 6:3, 6:2) u meču koji je trajao dva sata i šest minuta. Gof je tako stigla do prve gren slem titule u karijeri.

PRESKAČE JOŠ JEDAN OKRŠAJ SA NOLETOM: Alkaraz odustao od Dejvis kupa

I ŠPANCI SU MORALI DA PRIZNAJU: Đoković je najveći

SMENA NA VRHU: Alkaraz će imati veliki zaostatak za Novakom

Odlično je Beloruskinja ušla u meč i već na startu oduzela Amerikanki servis, ali je tu prednost čuvala samo do četvrtog gema kada je Gofova uzvratila. Nije to poremetilo Sabalenku koja je uspela da potom dva puta uzastopno brejkne Ameikanku i dođe do prvog seta.

Morala je Gofofa na startu narednog seta da spašava dve brejk lopte i ispostavilo se da je to bio ključan trenutak u drugom setu. Sabalenka je u tom setu imala još samo jednu priliku koju nije uspela da iskoristi, a Gof je jedinu koju je imala u četvrtom gemu i stigla do prednost i od 3:1 što joj je bilo dovoljno da izjednači u setovima.

Amerikanka je fantastično ušla u odlučujući set pošto je sa dva uzastopna brejka stigla do vođstva od 4:0. Sabalenka je uspela da vrati jedan brejk, ali je odmah potom treći put izgubila svoj sefvis i Amerikanki nije bilo teško da meč privede kraju.