21°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

PRVI NORVEŽANIN U FINALU GREND SLEMA: Rud savladao Čilića i zakazao duel za titulu sa Nadalom

03.06.2022. 22:43
Kasper Rud
Kasper Rud / Izvor: Reuters

Norvežanin savladao hrvatskog tenisera u četiri seta.

Kasper Rud ostvario je najveći uspeh u karijeri pošto će prvi put igrati u finalu grend slema pošto je u polufinalu Rolan Garosa savladao Hrvata Marina Čilića sa 3:1 (3:6, 6:4, 6:2, 6:2) posle preokreta i dva sata i 57 minuta igre. Ujedno će Rud imati priliku i da postane prvi Norvežanin sa grend slem titulom, ali će za to morati da savlada u nedelju kralja šljake Rafaela Nadala.

ZAGREVANJE ZA PIKSIJA I „ORLOVE“: Liga nacija kao idealna uvertira za Svetsko prvenstvo u Kataru!

NADAL PROPUŠTA VIMBLDON? Oglasili se iz Špančevog tima

NADAL SLOMLJEN ZBOG ZVEREVA: Zaista sam tužan što se završilo na ovaj način

Činilo se da će iskusniji Čilić uspeti da dođe jedinog finala na gredn slem turnirima koje mu je nedostajalo, posebno pošto je odigrao dobar prvi set. Hrvat je u četvrtom gemu spasio dve brejk lopte, da bi zatim u sedmom i devetom dva puta u nizu oduzeo servis Norvežaninu i osvojio prvi set. Međutim, Ruda nije poremetio gubitak prvog seta. Već u trećem gemu je odueo Čiliću servis, a zatim u četvrtom spasio brejk loptu. Sačekao je Rud novu priliku i ona mu se ukazala u 10. gemu kada je iskoristio treću brejk i set loptu i stigao do izjednačenja.

Nastavaka meča protekao je u znaku Ruda. Odmah na startu trećeg seta je uspeo da dva puta uzastopno oduzme Čiliću servis iako se Hrvat grčevito borio da psasi brejk lopte, zatim je u šestom gemu Norvežanin spasio dve brejk lopte, kao i u osmom kada je međutim uspeo da iskoristi treću set loptu za vođstvo od 2:1. Poslednji set najbrže je rešen. Rud je u prvom gemu napravio brejk, zatim u petom još jedna i bilo je jasno da je blizu pobede što je i potvrdio iskoristivši prvu meč loptu za najveći uspeh u karijeri.