ROLAN GAROS: Zverev i Argentinac rutinski slavili u osmini finala

05.06.2023. 23:04
Aleksander Zverev
Aleksander Zverev / Izvor: Reuters

Poznati su svi učesnici četvrfinala.

Nemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u četvrfinale Rolan Garosa pošto je savladao Bugarina Grigora Dimitrova sa 3:0 (6:1, 6:4, 6:3) za dva sata i 17 minuta.

ROLAN GAROS: Švjontek zakazala derbi četvrtfinala protiv Amerikanke

Rud posle velike borbe u četvrtfinalu Rolan Garosa

DRAMA U PARIZU: Meč Runea i Serundoloa rešen u super taj-brejku

Rutinski je Rus sa nemačkim pasošem uzeo prvi set i to sa tri brejka. U drugom je Dimitrov poveo sa 4:2 i kada su svi očekivali da će održati prednost on je potpuno stao i Saša je slavio sa 6:4 i došao na korak od četvrfinala.

Nastavio je niz Zverev i u trećem setu i poveo je sa 3:0. Tada se Bugarin "trgnuo" i izjednačio na 3:3. Ipak, to je bilo sve od Grigora i do kraja nije uzeo ni gem i oprostio se od daljeg toka takmičenja.

Protivnik Saše Zvereva u četvrfinalu će biti Tomas Martin Ečeveri iz Argentine.

On je sa 3:0 (7:6, 6:1, 6:0) za 124 minuta savladao Jošioto Nišioku iz Japana. Prvi set je bio uzbudljiv.

Argentinac je uzeo brejk u prvom gemu, ali se Japanac vratio u osmom. U taj-brejku je Nišioka imao i set loptu, ali se završilo rezultatom 10:8 za Ečeveriju.

Međutim, zatim je Argentinac vezao 11 gemova. Uspeo je Nišioka da uzme tada jedan, ali to je bilo sve. Japanac je svakako podbacio, pre svega u drugom i trećem setu.