Sabalenka spremna i na bojkot Rolan Garosa
Grupa najboljih svetskih tenisera i teniserki oglasila se sopštenjem, nezadovoljna raspocdelom novca na Rolan Gaorsu, uprkos povećanju nagradnog fonda turnira.
Na to saopštenje osvrnula se i jedna od potpisnica, najbolja teniserka sveta, Beloruskinja Arina Sabalenka.
Najbolji teniseri i teniserke sveta su izrazili nezadovoljstvo preraspodelom novca na pariskom Grend slemu. Smatraju da zaslužuju više nego što dobijaju, a potpisnici su bili i Siner, Alkaras, Zverev, Gof, Švjontek, Pegula...
- Apsolutno, kad vidite brojke i iznose koje igrači dobijaju. Osećam se kao da mi pravimo predstavu. Osećam kao da bez nas ne bi bilo turnira i zabave. Zaista verujem da zaslužujemo veći procenat. Šta mogu da kažem? Jednostavno se nadam da će svi pregovori koje vodimo, u nekom trenutku, dovesti do prave odluke, do rešenja koji zadovoljava sve - rekla je Sabalenka.
Beloruskinja je najavila da je spreman možda i na neki radikalniji protest.
- Mislim da ćemo ga u nekom trenutku bojkotovati. Osećam da će to biti jedini način da se, na neki način, borimo za naša prava - ističe Arina.