18°C
22.05.2024.
117.1131
107.829

SAM PROTIV SVIH: Novakov prvi korak ka odbrani trona u Madridu, posle drame SRUŠIO Almagra! (FOTO)

10.05.2017. 16:09
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Foto: Reuters

Najbolji srpski teniser u narednom kolu igra protiv pobednika duela Žil Simon – Felisijano Lopes.

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, na ATP turniru u Madridu, savladao je Španca Nikolasa Almagra rezultatom  2:1 (6:1, 4:6, 7:5).  Novaku je ovo bio prvi korak ka odbrani trona u španskoj prestonici. Almagro je prethodno eliminisao zemljaka Tomija Robreda, dok je Novak, po rasporedu, odmarao u prvom kolu.

Poslednji put su Srbin i Španac odmerili snage pre dve godine u Rimu, kada je Novak slavio sa 6:1, 6:7 (5-7), 6:3.

Dakle, šok terapija, smena kompletnog Đokovićevog stručnog štaba pokazala se uspešnom.

IZNENAĐENJE: Evo ko sedi u Novakovoj loži na Mastersu u Madridu umesto Vajde (FOTO)

PRED START U MADRIDU: Novak se spremao za meč na nikad viđen način (FOTO)

SREĆNA I ZADOVOLJNA: Serena Vilijams ponosno pokazuje trudnički stomačić! (VIDEO+FOTO)

Prvi set je naš Đoković osvojio lagano i ubedljivo. Španac je poveo 1:0, da bi svetski reket broj dva napravio brejk i zatim, ekspresno stigao do trijumfa u prvom setu sa 6:1.

U drugom setu Noletov rival je zaigrao hrabrije i energičnije i poveo 1:0 u gemovima. Špancu je poraslo samopouzdanje, pa je odmah napao Đokovića i posle greške našeg tenisera imao 30:40. Posle duge razmene udaraca, na brejk šansi Almagro je otvorenu paralelu poslao u mrežu, pa je Novak izjednačio. Zatim su obojica lako osvojili po gem i stigli do 2:2 sredinom drugog seta.

Ubrzo je na semaforu stajalo 3:3, a Đoković je rutinski stigao do 40:15, ali je Španac preokrenuo situaciju i izjednačio na 40:40 i posle velike i duge borbe rival je poveo 4:3. Ponovo je Almagro dobio zamajac i poveo 30:15, ali je odmah usledilo izjednačenje 30:30 i svetski reket broj dva lagano je poravnao rezultat na 4:4.

Krupan korak napravio je potom Nole kod 15:40 i delovalo je da je Španac u ozbiljnom problemu, ali je uskoro na semaforu stajao egal skor 4:4 (40:40), što je domaći teniser pretvorio u 5:4. Alamagro je igrao sve sigurnuje i ozbiljno pretio osvajanjem drugog seta (30:0, 40:15), što je i ostvario rezultatom 6:4.

Almagro je u trećem setu zaigrao još žešće i relativno lako stigao do 3:0, snažnim servisima osvojio je peti uzastopni gem. Međutim, trgao se tada Đoković i smanjio na 3:2 i poveo 40:0 i lagano stigao do 3:3! Žestoka borba je trajala, Almagro je asom stigao do 4:3 i nagovestio nastavak drame, a Srbin je uskoro izjednačio na 4:4.  Zatim je Španac as servisom stigao do 5:4 i Novak je servirao za ostanak u meču...

Usledio je Novakov as za 15:0, pa je bilo 40:0 posle efektno "skraćene lopte" i ubrzo je najbolji srpski teniser izjednačio rezultat na 5:5.

I posle toga je igrano egal (15:15, 30:30), da bi Novak poveo 40:30 i stekao šansu za brejk, što mu je i uspelo - poveo je 6:5 u gemovima. I Đoković je krenuo sa servisima za pobedu...

I naredni minuti obilovali su uzbuđenjem, Novak je poveo 15:0, a zatim i 30:15, ali i napravio grešku, poslao loptu u aut (30:30). Nedugo potom stigao do meč lopte i najzad slavio!

PREMIJERNO: Ovako će Novak Đoković biti obučen na Rolan Garosu (FOTO)

U narednoj rundi, osmini finala, Đoković će da igra protiv pobednika duela Žil Simon – Felisijano Lopes. Nagradni fond Mastersa u Madridu je 5.439.350 evra.