NOVAK SE VRAĆA NA PRVO MESTO: Alkaraz porazom u Majamiju pao na drugo

01.04.2023. 07:45
Novak Đoković i Karlos Alkaraz
Novak Đoković i Karlos Alkaraz / Izvor: Profimedia
Uzbudljiv polufinalni duel.

Italijanski teniser Janik Siner savladao je Karlos Alkaraza u polufinalu Majamija rezultatom 6:7, 6:4, 6:2 i tako je okončao kratkotrajnu vladavinu mladog Španca na prvom mestu ATP liste.

ŠPANAC NEOČEKIVANO ISKREN: "Ako Novak ne igra, tim BOLJE"

ALKARAZ O VELIKOJ TROJCI: ”Imam svoj put, ne razmišljam o tome”

PROCURILO: Evo zašto je Novak Đoković išao na utakmicu Partizana, a veliki je navijač Crvene zvezde

Na prvo mesto se vraća Novak Đoković, koji ne bi ni dolazio u ovaj problem da mu nije bilo zabranjeno da igra na dva turnira u Americi.

Velika borba je viđena u prvom setu koji je pripao Karlos Alkarazu i to tek posle odigranog taj-brejka. Siner je imao brejk viška vodio je sa 3:1, ali se Alkaraz vratio. Zatim je Španac uzeo brejk za 6:5, ali je sve na kraju rešeno u 13. gemu, gde je Italijan posle vođstva od 4:1 izgubio narednih pet poena.

Svi su tada pomislili da je Siner izgubio veliku priliku ida će Alkaraz izaći na megdan Danilu Medvedevu u finalu, ali su se prevarili.

Opet je Siner imao brejk viška, koji je Karlos vratio. Ipak, sada je Italijan ponovo uzeo servis Špancu i završio set. U trećem je sa dva brejka lagano priveo meč kraju.