ŠOK NA VIMBLDONU: Elina Svitolina eliminisala najbolju teniserku sveta

11.07.2023. 17:50
Elina Svitolina
Elina Svitolina / Izvor: Profimedia

Veliko iznenađenje.

Ukrajinska teniserka Elina Svitolina plasirala se u polufinale Vimbldona pošto je u četvrtfinalu savladala najbolju svetsku teniserku Igu Švjontek 7:5, 6:7 (5), 6:2. Meč je trajao dva časa i 38 minuta.

KAKO SI BRE OVO IZVEO NOVAČE? Đokovićeva slika "KRŠI" zakone fizike (FOTO UBOD)

BAŠTAD: Danilovićeva pobedom startovala u Švedskoj

NADAL POČINJE PRIPREME ZA POSLEDNJU SEZONU U KARIJERI

Svitolina će se u polufinalu sastati sa Marketom Vondrušovom, 42. na ATP listi, koja je eliminisala četvrtu igračicu sveta Džesiku Pegulu 6:4, 2:6, 6:4.

Pojakinja je bolje počela, odmah napravila brejk. Uzvratila je ubrzo Ukrajinka, ali kad je Iga Švjontek povela sa 5:3, činilio se da će lako do početnog vođstva. Međutim, usledio je sjajan finiš Svitoline koja uzima četiri veza gema i osvaja prvi set.

Drugi set je doneo sličnu priču. Svitolina je brzo pretrpela brejk, Švjontek ga je potvrdila, ali je ubrzo Ukrajinka odmah vratila brejk. Švjontekova je napadala u nastavku seta, imala je i dve brejk lopte, ali se Svitolina izvukla iz teške situacije.

Na kraju je sve odlučeno u tajbrejku, gde je Svitolina rano došla do mini-brejka i vođstva od 4:1, ali je Švjontek brzo uzvratila i došla je do set lopte, koju je iskoristila.

Očekivana borba i uzbuđenje u trećem setu je izostalo. Svitolina je ekspreno napravila dva brejka, povela sa 4:1 i rutinski privela meč kraju.

U preostala dva četvrtfinala Vimbldona sutra će igrati Elena Ribakina (Kazahstan) - Uns Džabir (Tunis) i Arina Sabalenka (Belorusija) - Medison Kiz (SAD).